Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › LIVCOM MAT 03 SRL

LIVCOM MAT 03 SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Caracal
CUI 15603891 · J2003000473283
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LIVCOM MAT 03 SRL
Cod fiscal (CIF) RO15603891
Nr. Reg. Comerțului J2003000473283
Sediu social Str. General Magheru nr. 46, Mun. Caracal, jud. OLT, 235200
Telefon 0249514394

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NICU LIVIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.07.2003
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LIVCOM MAT 03 SRL după CUI 15603891 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 48/100
Cifră de afaceri 2025
1.894.798 lei
-27.0% vs 2024
Profit net 2025
-196.294 lei
+21.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-10.4%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital8.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.689.667 lei20142015: 2.693.878 lei20152016: 2.984.225 lei20162017: 2.936.931 lei20172018: 3.043.458 lei20182019: 3.147.909 lei20192020: 3.579.028 lei20202021: 3.222.199 lei20212022: 2.841.551 lei20222023: 2.422.291 lei20232024: 2.596.988 lei20242025: 1.894.798 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.894.798 lei -196.294 lei 6
2024 2.596.988 lei -248.756 lei 6
2023 2.422.291 lei 5.583 lei 10
2022 2.841.551 lei 7.677 lei 13
2021 3.222.199 lei 15.446 lei 15
2020 3.579.028 lei 17.029 lei 15
2019 3.147.909 lei 38.753 lei 15
2018 3.043.458 lei 1.081 lei 15
2017 2.936.931 lei 28.609 lei 14
2016 2.984.225 lei 31.168 lei 16
2015 2.693.878 lei 31.898 lei 16
2014 2.689.667 lei 9.610 lei 16
2013 2.436.717 lei 9.859 lei 16
2012 2.429.857 lei 16.808 lei 12
2011 1.663.729 lei 3.953 lei 14
2010 1.647.899 lei 1.556 lei 17
2009 1.464.531 lei 1.060 lei 18
2008 1.519.753 lei 6.640 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 453 zile+185 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -10,36%−0,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,68%+9,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,12×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,69×+4,61 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -72,47%−19,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,48%+3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,32%−9,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 315.800 lei−117.031 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,72×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,76×−0,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 477 zile+173 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -9,39%−0,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.562 din 3.913 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 5.005 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)7
Valoare totală (2024–2026)16.366 lei

Cumpărători: Comuna Deveselu (Primaria Comunei Deveselu), UNITATEA MILITARA 01871

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LIVCOM MAT 03 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LIVCOM MAT 03 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LIVCOM MAT 03 SRL, cu sediul în Mun. Caracal, are codul unic de înregistrare (CUI) 15603891, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000473283. Firma a fost înființată la data de 18 iulie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, LIVCOM MAT 03 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.894.798 lei și un rezultat net de -196.294 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LIVCOM MAT 03 SRL?

LIVCOM MAT 03 SRL (CUI 15603891) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă LIVCOM MAT 03 SRL în sectorul său?

LIVCOM MAT 03 SRL ocupă locul 1.562 din 3.913 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LIVCOM MAT 03 SRL față de firmele din același domeniu?

LIVCOM MAT 03 SRL este mai veche decât 85% dintre cele 5.005 firme active cu CAEN 4683.

Este LIVCOM MAT 03 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LIVCOM MAT 03 SRL (CUI 15603891) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LIVCOM MAT 03 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LIVCOM MAT 03 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LIVCOM MAT 03 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LIVCOM MAT 03 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LIVCOM MAT 03 SRL plătitoare de TVA?

Da, LIVCOM MAT 03 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LIVCOM MAT 03 SRL?

În anul 2025, LIVCOM MAT 03 SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.894.798 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LIVCOM MAT 03 SRL?

Firmoscop analizează LIVCOM MAT 03 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.