Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › S BAUTECHNIK SRL

S BAUTECHNIK SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Carei
CUI 15659825 · J30/669/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire S BAUTECHNIK SRL
Cod fiscal (CIF) RO15659825
Nr. Reg. Comerțului J30/669/2003
Sediu social Str. Uzinei nr. 113A, Mun. Carei, jud. SATU MARE, 445100
Telefon 0745655483

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SAUERMAN MONIKA SANDA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.08.2003
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută S BAUTECHNIK SRL după CUI 15659825 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
3.623.716 lei
+32.0% vs 2024
Profit net 2025
748.745 lei
+457.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.7%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector16 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 654.837 lei20142015: 916.753 lei20152016: 1.298.937 lei20162017: 1.460.616 lei20172018: 1.971.901 lei20182019: 1.788.158 lei20192020: 1.423.906 lei20202021: 1.817.348 lei20212022: 1.817.101 lei20222023: 1.643.481 lei20232024: 2.744.997 lei20242025: 3.623.716 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.623.716 lei 748.745 lei 16
2024 2.744.997 lei 134.403 lei 12
2023 1.643.481 lei 309.231 lei 8
2022 1.817.101 lei 111.526 lei 14
2021 1.817.348 lei 232.150 lei 17
2020 1.423.906 lei 22.736 lei 19
2019 1.788.158 lei 570.073 lei 23
2018 1.971.901 lei 850.890 lei 21
2017 1.460.616 lei 455.304 lei 20
2016 1.298.937 lei 514.744 lei 16
2015 916.753 lei 196.883 lei 16
2014 654.837 lei 2.857 lei 17
2013 681.458 lei 1.239 lei 20
2012 922.593 lei 135.129 lei 20
2011 390.543 lei -20.217 lei 16
2010 1.682.326 lei 380.242 lei 22
2009 224.021 lei -183.599 lei 22
2008 676.213 lei 167.610 lei 17

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 426 zile−89 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 zile−30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,66%+15,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,49%−11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×+0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,24×−3,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 57,41%+33,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,55%+10,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,6%+11,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 226.482 lei−2.268 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,66× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,08×−0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 175 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 20,77%+13,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.064 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 67.219 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru S BAUTECHNIK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți S BAUTECHNIK SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru S BAUTECHNIK SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

S BAUTECHNIK SRL, cu sediul în Mun. Carei, are codul unic de înregistrare (CUI) 15659825, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/669/2003. Firma a fost înființată la data de 12 august 2003 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, S BAUTECHNIK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.623.716 lei și un rezultat net de 748.745 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are S BAUTECHNIK SRL?

S BAUTECHNIK SRL (CUI 15659825) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă S BAUTECHNIK SRL în sectorul său?

S BAUTECHNIK SRL ocupă locul 1.064 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este S BAUTECHNIK SRL față de firmele din același domeniu?

S BAUTECHNIK SRL este mai veche decât 96% dintre cele 67.219 firme active cu CAEN 4120.

Este S BAUTECHNIK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare S BAUTECHNIK SRL (CUI 15659825) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este S BAUTECHNIK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, S BAUTECHNIK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în S BAUTECHNIK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru S BAUTECHNIK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este S BAUTECHNIK SRL plătitoare de TVA?

Da, S BAUTECHNIK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a S BAUTECHNIK SRL?

În anul 2025, S BAUTECHNIK SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.623.716 lei și un număr mediu de 16 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu S BAUTECHNIK SRL?

Firmoscop analizează S BAUTECHNIK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.