Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › EUROSTAR SRL

EUROSTAR SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Curtea de Argeş
CUI 157324 · J1992000783036
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EUROSTAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO157324
Nr. Reg. Comerțului J1992000783036
Sediu social Str. Cuza Vodă, bl. A19, sc. E, ap. 48, Mun. Curtea de Argeş, 115300
Telefon 0723354

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BADEA PROFIRA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN5320 · Alte activități poștale și de curier
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EUROSTAR SRL după CUI 157324 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
139.338 lei
-92.0% vs 2024
Profit net 2025
-69.840 lei
-122.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-50.1%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 369.259 lei20142015: 407.797 lei20152016: 509.356 lei20162017: 626.823 lei20172018: 719.287 lei20182019: 869.337 lei20192020: 1.159.848 lei20202021: 1.215.173 lei20212022: 1.309.119 lei20222023: 1.406.610 lei20232024: 1.766.084 lei20242025: 139.338 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 139.338 lei -69.840 lei
2024 1.766.084 lei 315.809 lei 15
2023 1.406.610 lei 53.339 lei 15
2022 1.309.119 lei 53.055 lei 10
2021 1.215.173 lei 198.930 lei 10
2020 1.159.848 lei 218.363 lei 7
2019 869.337 lei 181.273 lei 7
2018 719.287 lei 90.559 lei 7
2017 626.823 lei 82.795 lei 7
2016 509.356 lei 41.674 lei 5
2015 407.797 lei 10.593 lei
2014 369.259 lei 3.853 lei
2013 347.549 lei 2.210 lei 5
2012 288.682 lei 1.080 lei
2011 269.874 lei 36.033 lei 4
2010 250.864 lei 16.422 lei 4
2009 191.252 lei 15.255 lei 3
2008 166.291 lei 28.562 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -50,12%−68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,32%−26,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 23,15×+19,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05×−0,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -20,2%−94,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -19,33%−70,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,68%+26,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,39×−2,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -32,94%−56,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.289 din 5.332 firme active cu bilanț depus (CAEN 5320)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 17.618 firme active din sector
SectorCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EUROSTAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EUROSTAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EUROSTAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EUROSTAR SRL, cu sediul în Mun. Curtea de Argeş, are codul unic de înregistrare (CUI) 157324, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000783036. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Alte activități poștale și de curier (CAEN 5320).

La ultima verificare, EUROSTAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 139.338 lei și un rezultat net de -69.840 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EUROSTAR SRL?

EUROSTAR SRL (CUI 157324) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EUROSTAR SRL în sectorul său?

EUROSTAR SRL ocupă locul 2.289 din 5.332 firme active cu bilanț depus în CAEN 5320 (Alte activități poștale și de curier), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EUROSTAR SRL față de firmele din același domeniu?

EUROSTAR SRL este mai veche decât 100% dintre cele 17.618 firme active cu CAEN 5320.

Este EUROSTAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EUROSTAR SRL (CUI 157324) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EUROSTAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EUROSTAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EUROSTAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EUROSTAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EUROSTAR SRL plătitoare de TVA?

Da, EUROSTAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EUROSTAR SRL?

În anul 2025, EUROSTAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 139.338 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EUROSTAR SRL?

Firmoscop analizează EUROSTAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.