Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL

ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Orş. Năvodari
CUI 16542407 · J2004006775139
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL
Cod fiscal (CIF) RO16542407
Nr. Reg. Comerțului J2004006775139
Sediu social Bld. Năvodari nr. 215, et. 2, PAVILION ADMINISTRATIV. CAMERA 220, Orş. Năvodari, jud. CONSTANŢA, 905700
Telefon 0241506415

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

KMG ROMPETROL SRL · administratorPATELI-MICU CHRISTINA-MICHAELA · reprezentant al persoanei juridiceSTAVARACHE ALEXANDRU · reprezentant administrator persoana juridica

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.06.2004
CAEN7120 · Activități de testări și analize tehnice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Websitewww.rqc.ro

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL după CUI 16542407 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
58.579.368 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
3.743.101 lei
-34.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.4%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.462 de firme din Activități de testări și analize tehnice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,7%.

Mărime față de sector185 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.634 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 22.571.885 lei20142015: 26.880.821 lei20152016: 28.070.027 lei20162017: 27.776.737 lei20172018: 30.755.889 lei20182019: 33.168.995 lei20192020: 35.784.674 lei20202021: 34.558.531 lei20212022: 47.025.033 lei20222023: 54.355.394 lei20232024: 53.363.065 lei20242025: 58.579.368 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 58.579.368 lei 3.743.101 lei 185
2024 53.363.065 lei 5.727.038 lei 187
2023 54.355.394 lei 1.197.860 lei 190
2022 47.025.033 lei -261.211 lei 206
2021 34.558.531 lei 5.094.972 lei 193
2020 35.784.674 lei -6.378.855 lei 196
2019 33.168.995 lei 2.319.019 lei 208
2018 30.755.889 lei 1.604.410 lei 198
2017 27.776.737 lei -906.468 lei 178
2016 28.070.027 lei 3.235.272 lei 177
2015 26.880.821 lei 3.499.300 lei 183
2014 22.571.885 lei 876.554 lei 188
2013 21.553.300 lei 922.922 lei 182
2012 18.823.649 lei 2.461.598 lei 151
2011 18.313.243 lei -1.490.500 lei 174
2010 19.489.449 lei 430.217 lei 186
2009 19.004.113 lei 411.039 lei 197
2008 17.106.911 lei -689.117 lei 222

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 55 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 184 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,39%−4,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,29%+10,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,49×−3,87 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,41×+0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,31%−7,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,48%−6,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,76%−9,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 316.645 lei+31.281 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,48× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 120,13×+23,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,86%−5,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13 din 3.189 firme active cu bilanț depus (CAEN 7120)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 5.026 firme active din sector
SectorCAEN 7120 · Activități de testări și analize tehnice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)17
Valoare totală (2024–2026)163.307 lei

Cumpărători: TERMO PLOIESTI S.R.L., RAJA S.A CONSTANTA, THERMOENERGY GROUP S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume19
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL, cu sediul în Orş. Năvodari, are codul unic de înregistrare (CUI) 16542407, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004006775139. Firma a fost înființată la data de 24 iunie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de testări și analize tehnice (CAEN 7120).

La ultima verificare, ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 58.579.368 lei și un rezultat net de 3.743.101 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL?

ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL (CUI 16542407) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL în sectorul său?

ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL ocupă locul 13 din 3.189 firme active cu bilanț depus în CAEN 7120 (Activități de testări și analize tehnice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL față de firmele din același domeniu?

ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL este mai veche decât 91% dintre cele 5.026 firme active cu CAEN 7120.

Este ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL (CUI 16542407) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL?

În anul 2025, ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL a raportat o cifră de afaceri de 58.579.368 lei și un număr mediu de 185 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL?

Firmoscop analizează ROMPETROL QUALITY CONTROL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.