Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › METROSENZOR SRL

METROSENZOR SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 32219760 · J2013002020138
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire METROSENZOR SRL
Cod fiscal (CIF) RO32219760
Nr. Reg. Comerțului J2013002020138
Sediu social Str. Cedrului nr. 12, Mun. Constanţa
Telefon 0728000510

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUSATTI GIOVANNI · administratorBOST (CĂSĂTORITĂ BEAUGRAND) MARIE ZOÉ JACQUELINE HÉLÈNE · administratorLEVENSON FEDERICO JOSÉ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.09.2013
CAEN7120 · Activități de testări și analize tehnice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută METROSENZOR SRL după CUI 32219760 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
11.344.084 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
781.687 lei
+16.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.462 de firme din Activități de testări și analize tehnice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,7%.

Mărime față de sector31 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.634 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.068.443 lei20142015: 2.320.545 lei20152016: 3.150.940 lei20162017: 3.399.691 lei20172018: 3.968.853 lei20182019: 4.482.746 lei20192020: 5.269.432 lei20202021: 7.200.223 lei20212022: 11.675.415 lei20222023: 10.935.147 lei20232024: 10.683.291 lei20242025: 11.344.084 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.344.084 lei 781.687 lei 31
2024 10.683.291 lei 668.569 lei 27
2023 10.935.147 lei 60.155 lei 26
2022 11.675.415 lei 2.043.222 lei 26
2021 7.200.223 lei 1.414.465 lei 23
2020 5.269.432 lei 963.593 lei 22
2019 4.482.746 lei 717.531 lei 22
2018 3.968.853 lei 866.475 lei 20
2017 3.399.691 lei 539.469 lei 17
2016 3.150.940 lei 538.597 lei 16
2015 2.320.545 lei 428.244 lei 12
2014 1.068.443 lei -14.186 lei 7
2013 28.404 lei -72.613 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile+15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 55 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,89%+0,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,57%+6,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,5×−0,97 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,78%+1,97 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,24%+1,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,58%−0,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 365.938 lei−29.739 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,34× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,73×−1,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 54 zile+10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,73%+0,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 56 din 3.187 firme active cu bilanț depus (CAEN 7120)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 5.024 firme active din sector
SectorCAEN 7120 · Activități de testări și analize tehnice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)36
Valoare totală (2024–2026)111.216 lei

Cumpărători: DRUMURI JUDETENE CONSTANTA SA, Statiunea de Cercetare-Dezvoltare Agricola Braila, Compania Nationala Aeroporturi Bucuresti SA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru METROSENZOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți METROSENZOR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru METROSENZOR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

METROSENZOR SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 32219760, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013002020138. Firma a fost înființată la data de 9 septembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități de testări și analize tehnice (CAEN 7120).

La ultima verificare, METROSENZOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.344.084 lei și un rezultat net de 781.687 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are METROSENZOR SRL?

METROSENZOR SRL (CUI 32219760) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă METROSENZOR SRL în sectorul său?

METROSENZOR SRL ocupă locul 56 din 3.187 firme active cu bilanț depus în CAEN 7120 (Activități de testări și analize tehnice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este METROSENZOR SRL față de firmele din același domeniu?

METROSENZOR SRL este mai veche decât 66% dintre cele 5.024 firme active cu CAEN 7120.

Este METROSENZOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare METROSENZOR SRL (CUI 32219760) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este METROSENZOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, METROSENZOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în METROSENZOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru METROSENZOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este METROSENZOR SRL plătitoare de TVA?

Da, METROSENZOR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a METROSENZOR SRL?

În anul 2025, METROSENZOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.344.084 lei și un număr mediu de 31 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu METROSENZOR SRL?

Firmoscop analizează METROSENZOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.