Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › COM ROMIR SRL

COM ROMIR SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Reghin
CUI 16718113 · J26/1453/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COM ROMIR SRL
Cod fiscal (CIF) RO16718113
Nr. Reg. Comerțului J26/1453/2004
Sediu social Str. Gheţarului nr. 51, Mun. Reghin, jud. MUREŞ, 545300

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARIAN MIRCEA DANIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.08.2004
CAEN1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COM ROMIR SRL după CUI 16718113 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
145.679 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
29.890 lei
-26.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.5%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 755 de firme din Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 11.495 lei20142015: 8.550 lei20152016: 33.667 lei20162017: 75.900 lei20172018: 6.500 lei20182019: 35.800 lei20192020: 58.996 lei20202021: 39.330 lei20212022: 29.053 lei20222023: 80.507 lei20232024: 169.199 lei20242025: 145.679 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 145.679 lei 29.890 lei
2024 169.199 lei 40.679 lei
2023 80.507 lei 16.296 lei
2022 29.053 lei 10.588 lei
2021 39.330 lei 1.054 lei
2020 58.996 lei 7.850 lei
2019 35.800 lei 2.371 lei
2018 6.500 lei 442 lei
2017 75.900 lei 19.785 lei
2016 33.667 lei 5.333 lei
2015 8.550 lei 910 lei
2014 11.495 lei 1.839 lei
2013 4.615 lei 1.465 lei
2012 11.861 lei 78 lei
2011 10.787 lei 2.428 lei
2009 -14.037 lei 1
2008 28.518 lei -13.179 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 189 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,52%−3,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,19%−8,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,62×+0,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,62×−0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 24,42%−19,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,1%−8,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,81%+8,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,74×−0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,01×−3,96 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 121 zile+69 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,49%−9,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 580 din 1.165 firme active cu bilanț depus (CAEN 1623)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 2.620 firme active din sector
SectorCAEN 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COM ROMIR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COM ROMIR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COM ROMIR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COM ROMIR SRL, cu sediul în Mun. Reghin, are codul unic de înregistrare (CUI) 16718113, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1453/2004. Firma a fost înființată la data de 30 august 2004 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

La ultima verificare, COM ROMIR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 145.679 lei și un rezultat net de 29.890 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COM ROMIR SRL?

COM ROMIR SRL (CUI 16718113) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COM ROMIR SRL în sectorul său?

COM ROMIR SRL ocupă locul 580 din 1.165 firme active cu bilanț depus în CAEN 1623 (Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COM ROMIR SRL față de firmele din același domeniu?

COM ROMIR SRL este mai veche decât 79% dintre cele 2.620 firme active cu CAEN 1623.

Este COM ROMIR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COM ROMIR SRL (CUI 16718113) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COM ROMIR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COM ROMIR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COM ROMIR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COM ROMIR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COM ROMIR SRL plătitoare de TVA?

Da, COM ROMIR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COM ROMIR SRL?

În anul 2025, COM ROMIR SRL a raportat o cifră de afaceri de 145.679 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COM ROMIR SRL?

Firmoscop analizează COM ROMIR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.