Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › VLADINSTAL SRL

VLADINSTAL SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Corunca Com. Corunca
CUI 17153572 · J2005000106266
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VLADINSTAL SRL
CUI 17153572
Nr. Reg. Comerțului J2005000106266
Sediu Sat Corunca Com. Corunca, Mureş
Telefon 0758020183

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CIUPE VLAD-ANDREI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.01.2005
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VLADINSTAL SRL după CUI 17153572 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
193.508 lei
-46.0% vs 2024
Profit net 2025
120.517 lei
-56.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă62.3%
Față de sectorpeste 82% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 41.420 lei20132014: 32.023 lei20142015: 17.856 lei20152016: 29.449 lei20162017: 8.000 lei20172018: 12.150 lei20182019: 12.040 lei20192020: 8.600 lei20202021: 12.550 lei20212023: 143.200 lei20232024: 357.005 lei20242025: 193.508 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 193.508 lei 120.517 lei 1
2024 357.005 lei 278.612 lei 1
2023 143.200 lei 61.383 lei 1
2022 0 lei
2021 12.550 lei 11.860 lei
2020 8.600 lei 1.621 lei
2019 12.040 lei 1.045 lei
2018 12.150 lei 5.587 lei
2017 8.000 lei 4.722 lei
2016 29.449 lei 21.135 lei
2015 17.856 lei 0 lei 1
2014 32.023 lei 55 lei 1
2013 41.420 lei -4.142 lei 2
2012 49.596 lei 470 lei 2
2011 52.876 lei 149 lei 2
2010 36.715 lei -9.500 lei 1
2009 33.494 lei -25.818 lei 2
2008 89.775 lei 22.046 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 69 zile+34 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 233 zile−55 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 62,28%−15,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,11%+8,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,23×−4,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 78,31%−14,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 63,34%−19,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,89%−8,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 193.508 lei−163.497 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,02× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 171,45%−212,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.722 din 18.422 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 32.770 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VLADINSTAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VLADINSTAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VLADINSTAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VLADINSTAL SRL, cu sediul în Sat Corunca Com. Corunca, are codul unic de înregistrare (CUI) 17153572, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000106266. Firma a fost înființată la data de 25 ianuarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, VLADINSTAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 193.508 lei și un rezultat net de 120.517 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VLADINSTAL SRL?

VLADINSTAL SRL (CUI 17153572) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VLADINSTAL SRL în sectorul său?

VLADINSTAL SRL ocupă locul 9.722 din 18.422 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VLADINSTAL SRL față de firmele din același domeniu?

VLADINSTAL SRL este mai veche decât 90% dintre cele 32.770 firme active cu CAEN 7112.

Este VLADINSTAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VLADINSTAL SRL (CUI 17153572) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VLADINSTAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VLADINSTAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VLADINSTAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VLADINSTAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VLADINSTAL SRL plătitoare de TVA?

Nu, VLADINSTAL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VLADINSTAL SRL?

În anul 2025, VLADINSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 193.508 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VLADINSTAL SRL?

Firmoscop analizează VLADINSTAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.