Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › PRORACKS SYSTEMS SRL

PRORACKS SYSTEMS SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 17537808 · J12/1615/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRORACKS SYSTEMS SRL
Cod fiscal (CIF) RO17537808
Nr. Reg. Comerțului J12/1615/2005
Sediu social Str. George Enescu nr. 12, ap. 4, Mun. Cluj-Napoca, 400305
Telefon 0264441108

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.04.2005
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRORACKS SYSTEMS SRL după CUI 17537808 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.568.086 lei
+35.0% vs 2024
Profit net 2025
983.269 lei
+19.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 731.359 lei20142015: 755.573 lei20152016: 983.453 lei20162017: 1.959.781 lei20172018: 2.958.557 lei20182019: 3.197.222 lei20192020: 2.153.189 lei20202021: 4.677.418 lei20212022: 6.512.859 lei20222023: 4.272.947 lei20232024: 4.139.491 lei20242025: 5.568.086 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.568.086 lei 983.269 lei 2
2024 4.139.491 lei 821.025 lei 2
2023 4.272.947 lei 378.565 lei 2
2022 6.512.859 lei 1.575.417 lei 3
2021 4.677.418 lei 847.955 lei 4
2020 2.153.189 lei 328.879 lei 1
2019 3.197.222 lei 521.944 lei 1
2018 2.958.557 lei 518.806 lei 1
2017 1.959.781 lei 372.047 lei 1
2016 983.453 lei 178.958 lei 1
2015 755.573 lei 173.530 lei 1
2014 731.359 lei 160.731 lei 1
2013 776.218 lei 121.268 lei 1
2012 577.058 lei 43.224 lei 1
2011 526.818 lei 28.045 lei 1
2010 461.581 lei 13.796 lei 1
2009 507.215 lei 58.793 lei 1
2008 715.569 lei 111.997 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 84 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 147 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,66%−2,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 56,45%+7,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,77×−0,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,3×+0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 43,54%−7,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 43,55%−7,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.784.043 lei+714.297 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,47×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4.000,06×+1.026,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,62%−3,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 198 din 3.780 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 8.513 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2005001615127 → J12/1615/2005
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/1615/2005 → J2005001615127

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRORACKS SYSTEMS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRORACKS SYSTEMS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PRORACKS SYSTEMS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRORACKS SYSTEMS SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 17537808, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1615/2005. Firma a fost înființată la data de 28 aprilie 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, PRORACKS SYSTEMS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.568.086 lei și un rezultat net de 983.269 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRORACKS SYSTEMS SRL?

PRORACKS SYSTEMS SRL (CUI 17537808) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PRORACKS SYSTEMS SRL în sectorul său?

PRORACKS SYSTEMS SRL ocupă locul 198 din 3.780 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRORACKS SYSTEMS SRL față de firmele din același domeniu?

PRORACKS SYSTEMS SRL este mai veche decât 92% dintre cele 8.513 firme active cu CAEN 4399.

Este PRORACKS SYSTEMS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRORACKS SYSTEMS SRL (CUI 17537808) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRORACKS SYSTEMS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRORACKS SYSTEMS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRORACKS SYSTEMS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRORACKS SYSTEMS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRORACKS SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?

Da, PRORACKS SYSTEMS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRORACKS SYSTEMS SRL?

În anul 2025, PRORACKS SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.568.086 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRORACKS SYSTEMS SRL?

Firmoscop analizează PRORACKS SYSTEMS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.