Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › MAHON CONSTRUCT SRL

MAHON CONSTRUCT SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 18237523 · J35/4051/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAHON CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO18237523
Nr. Reg. Comerțului J35/4051/2005
Sediu social Str. Dej nr. 1, bl. 101, sc. A, et. 1, ap. 4, Mun. Timişoara, 300637

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BONDAR DANIEL FLORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.12.2005
CAEN4213 · Construcția de poduri și tuneluri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAHON CONSTRUCT SRL după CUI 18237523 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
1.539.304 lei
+1017.0% vs 2024
Profit net 2025
356.755 lei
+357.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.2%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 1.095.000 lei20092010: 1.894.288 lei20102011: 886.355 lei20112012: 1.931.433 lei20122013: 1.375.214 lei20132014: 2.085.890 lei20142015: 1.127.591 lei20152016: 1.740.598 lei20162017: 526.652 lei20172023: 1.104.514 lei20232024: 137.754 lei20242025: 1.539.304 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.539.304 lei 356.755 lei 3
2024 137.754 lei -138.435 lei 2
2023 1.104.514 lei 15.626 lei 3
2017 526.652 lei -193.841 lei 6
2016 1.740.598 lei 101.631 lei 6
2015 1.127.591 lei -229.886 lei 12
2014 2.085.890 lei 185.711 lei 14
2013 1.375.214 lei 22.883 lei 19
2012 1.931.433 lei -299.155 lei 12
2011 886.355 lei -406.156 lei 9
2010 1.894.288 lei 45.675 lei 11
2009 1.095.000 lei 151.957 lei 10
2008 5.223.879 lei 1.846.711 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 234 zile−1.475 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 124 zile−542 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,18%+123,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,8%−35,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×+0,41 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,51× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 126,93% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,17%+52,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,2%+35,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 513.101 lei+444.224 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,22×+0,98 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,22×+4,7 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 70 zile−637 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 38,77%+88,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26 din 65 firme active cu bilanț depus (CAEN 4213)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 116 firme active din sector
SectorCAEN 4213 · Construcția de poduri și tuneluri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAHON CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAHON CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAHON CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAHON CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 18237523, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/4051/2005. Firma a fost înființată la data de 21 decembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Construcția de poduri și tuneluri (CAEN 4213).

La ultima verificare, MAHON CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.539.304 lei și un rezultat net de 356.755 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAHON CONSTRUCT SRL?

MAHON CONSTRUCT SRL (CUI 18237523) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAHON CONSTRUCT SRL în sectorul său?

MAHON CONSTRUCT SRL ocupă locul 26 din 65 firme active cu bilanț depus în CAEN 4213 (Construcția de poduri și tuneluri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAHON CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

MAHON CONSTRUCT SRL este mai veche decât 83% dintre cele 116 firme active cu CAEN 4213.

Este MAHON CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAHON CONSTRUCT SRL (CUI 18237523) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAHON CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAHON CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAHON CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAHON CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAHON CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, MAHON CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAHON CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, MAHON CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.539.304 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAHON CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează MAHON CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.