Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › SINAPSA SRL

SINAPSA SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 5516380 · J35/1040/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SINAPSA SRL
Cod fiscal (CIF) RO5516380
Nr. Reg. Comerțului J35/1040/1994
Sediu social Str. Leului nr. 10, Mun. Timişoara, 300562
Telefon 0745377665

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

TOMA TEODOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.1994
CAEN4213 · Construcția de poduri și tuneluri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SINAPSA SRL după CUI 5516380 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
377.129 lei
-89.0% vs 2024
Profit net 2025
-338.109 lei
-137.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-89.7%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 244.936 lei20122013: 290.015 lei20132014: 349.759 lei20142015: 318.326 lei20152016: 363.826 lei20162017: 363.648 lei20172018: 386.031 lei20182019: 405.969 lei20192020: 204.338 lei20202023: 99.416 lei20232024: 3.549.327 lei20242025: 377.129 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 377.129 lei -338.109 lei 5
2024 3.549.327 lei 907.949 lei 20
2023 99.416 lei -15.748 lei 5
2022 -1.020 lei
2021 -5.507 lei
2020 204.338 lei -4.840 lei 4
2019 405.969 lei -4.824 lei 4
2018 386.031 lei 12.405 lei 4
2017 363.648 lei 18.484 lei 4
2016 363.826 lei 16.065 lei 7
2015 318.326 lei 24.832 lei 7
2014 349.759 lei 9.028 lei 7
2013 290.015 lei 6.042 lei 4
2012 244.936 lei -2.340 lei 5
2011 266.126 lei -4.401 lei 8
2010 342.431 lei -5.315 lei 7
2009 371.054 lei -24.600 lei 7
2008 505.742 lei 63.409 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 143 zile+88 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 452 zile+391 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -89,65%−115,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,33%−12,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,77×+2,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×−0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -100,65%−200,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -39,71%−89,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,45%−10,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 75.426 lei−102.040 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,44×−1,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 333,74×−2.807,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -41,73%−89,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39 din 65 firme active cu bilanț depus (CAEN 4213)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 116 firme active din sector
SectorCAEN 4213 · Construcția de poduri și tuneluri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SINAPSA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SINAPSA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SINAPSA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SINAPSA SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 5516380, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1040/1994. Firma a fost înființată la data de 18 aprilie 1994 și are ca obiect principal de activitate Construcția de poduri și tuneluri (CAEN 4213).

La ultima verificare, SINAPSA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 377.129 lei și un rezultat net de -338.109 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SINAPSA SRL?

SINAPSA SRL (CUI 5516380) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SINAPSA SRL în sectorul său?

SINAPSA SRL ocupă locul 39 din 65 firme active cu bilanț depus în CAEN 4213 (Construcția de poduri și tuneluri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SINAPSA SRL față de firmele din același domeniu?

SINAPSA SRL este mai veche decât 95% dintre cele 116 firme active cu CAEN 4213.

Este SINAPSA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SINAPSA SRL (CUI 5516380) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SINAPSA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SINAPSA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SINAPSA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SINAPSA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SINAPSA SRL plătitoare de TVA?

Da, SINAPSA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SINAPSA SRL?

În anul 2025, SINAPSA SRL a raportat o cifră de afaceri de 377.129 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SINAPSA SRL?

Firmoscop analizează SINAPSA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.