Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › DEA & CRIS 2006 SRL

DEA & CRIS 2006 SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Reşiţa
CUI 18920479 · J11/672/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEA & CRIS 2006 SRL
Cod fiscal (CIF) RO18920479
Nr. Reg. Comerțului J11/672/2006
Sediu social Col. Mierlei nr. 15, ap. 1, Mun. Reşiţa, jud. CARAŞ-SEVERIN, 320046
Telefon 0255221393

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DUMITRESCU ELENA SIMONA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.08.2006
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEA & CRIS 2006 SRL după CUI 18920479 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
428.349 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
581 lei
+133.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.1%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 32% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 177.238 lei20142015: 149.280 lei20152016: 207.633 lei20162017: 253.805 lei20172018: 304.440 lei20182019: 301.793 lei20192020: 408.225 lei20202021: 461.403 lei20212022: 426.237 lei20222023: 411.779 lei20232024: 442.149 lei20242025: 428.349 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 428.349 lei 581 lei 1
2024 442.149 lei -1.759 lei 1
2023 411.779 lei -6.555 lei 1
2022 426.237 lei 16.997 lei
2021 461.403 lei 24.537 lei 2
2020 408.225 lei 8.386 lei 2
2019 301.793 lei 15.726 lei 1
2018 304.440 lei 5.362 lei 1
2017 253.805 lei 4.251 lei 1
2016 207.633 lei -8.280 lei 1
2015 149.280 lei -8.649 lei
2014 177.238 lei -3.369 lei 1
2013 143.565 lei -10.440 lei 2
2012 187.662 lei -15.427 lei 3
2011 223.808 lei 2.544 lei 3
2010 187.220 lei -1.337 lei 2
2009 207.703 lei 3.335 lei 2
2008 217.488 lei 7.519 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 135 zile+42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,14%+0,54 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,97%−23,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×+0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,03×+0,85 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,11%+4,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,32%+2,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,05%−22,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 428.349 lei−13.800 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,38×−2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,33×−10,95 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 84 zile+60 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,16%−2,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14.784 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 91.171 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEA & CRIS 2006 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEA & CRIS 2006 SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DEA & CRIS 2006 SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DEA & CRIS 2006 SRL, cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 18920479, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/672/2006. Firma a fost înființată la data de 9 august 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, DEA & CRIS 2006 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 428.349 lei și un rezultat net de 581 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEA & CRIS 2006 SRL?

DEA & CRIS 2006 SRL (CUI 18920479) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DEA & CRIS 2006 SRL în sectorul său?

DEA & CRIS 2006 SRL ocupă locul 14.784 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEA & CRIS 2006 SRL față de firmele din același domeniu?

DEA & CRIS 2006 SRL este mai veche decât 70% dintre cele 91.171 firme active cu CAEN 4711.

Este DEA & CRIS 2006 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEA & CRIS 2006 SRL (CUI 18920479) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEA & CRIS 2006 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEA & CRIS 2006 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEA & CRIS 2006 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEA & CRIS 2006 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEA & CRIS 2006 SRL plătitoare de TVA?

Da, DEA & CRIS 2006 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEA & CRIS 2006 SRL?

În anul 2025, DEA & CRIS 2006 SRL a raportat o cifră de afaceri de 428.349 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEA & CRIS 2006 SRL?

Firmoscop analizează DEA & CRIS 2006 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.