Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › UNIC ART CONSTRUCT SRL

UNIC ART CONSTRUCT SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Sat Băcia Com. Băcia
CUI 19106232 · J20/1470/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UNIC ART CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO19106232
Nr. Reg. Comerțului J20/1470/2006
Sediu social BĂCIA nr. 255, Sat Băcia Com. Băcia, jud. HUNEDOARA, 337040
Telefon 0720025856

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LĂCĂTUŞU LIVIU VALI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.10.2006
CAEN2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UNIC ART CONSTRUCT SRL după CUI 19106232 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
256.411 lei
+2712.0% vs 2024
Profit net 2025
19.815 lei
-77.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 531 de firme din Fabricarea produselor din beton pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 632 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 1.674 lei20112012: 68.455 lei20122013: 480.983 lei20132014: 395.049 lei20142015: 727.164 lei20152016: 612.964 lei20162017: 1.459.373 lei20172019: 2.610.696 lei20192021: 148.173 lei20212023: 514.474 lei20232024: 9.118 lei20242025: 256.411 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 256.411 lei 19.815 lei 1
2024 9.118 lei 86.320 lei 3
2023 514.474 lei 102.912 lei 3
2021 148.173 lei 91.396 lei 5
2019 2.610.696 lei 851.479 lei 15
2017 1.459.373 lei 165.442 lei 11
2016 612.964 lei 6.604 lei 9
2015 727.164 lei 3.996 lei 7
2014 395.049 lei -110.599 lei 9
2013 480.983 lei 80.005 lei 5
2012 68.455 lei -16.986 lei 15
2011 1.674 lei -1.735 lei 1
2010 9.214 lei -4.538 lei
2009 8.589 lei -9.702 lei 1
2008 49.521 lei -1.763 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.968 zile−122.520 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.294 zile−22.868 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,73%−938,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,74%+1,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,3× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,34×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,9%−6,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,44%−1,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,98%−1,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 256.411 lei+253.372 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 260,85×+251,57 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−38 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,38%−33,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 346 din 970 firme active cu bilanț depus (CAEN 2361)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 2.355 firme active din sector
SectorCAEN 2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UNIC ART CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UNIC ART CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UNIC ART CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UNIC ART CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Băcia Com. Băcia, are codul unic de înregistrare (CUI) 19106232, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/1470/2006. Firma a fost înființată la data de 17 octombrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN 2361).

La ultima verificare, UNIC ART CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 256.411 lei și un rezultat net de 19.815 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UNIC ART CONSTRUCT SRL?

UNIC ART CONSTRUCT SRL (CUI 19106232) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UNIC ART CONSTRUCT SRL în sectorul său?

UNIC ART CONSTRUCT SRL ocupă locul 346 din 970 firme active cu bilanț depus în CAEN 2361 (Fabricarea produselor din beton pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UNIC ART CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

UNIC ART CONSTRUCT SRL este mai veche decât 86% dintre cele 2.355 firme active cu CAEN 2361.

Este UNIC ART CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare UNIC ART CONSTRUCT SRL (CUI 19106232) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UNIC ART CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UNIC ART CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UNIC ART CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNIC ART CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UNIC ART CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, UNIC ART CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UNIC ART CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, UNIC ART CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 256.411 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNIC ART CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează UNIC ART CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.