Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › M&M ORCONSTRUCTA SRL

M&M ORCONSTRUCTA SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Orăştie
CUI 6859050 · J20/1881/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 426K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M&M ORCONSTRUCTA SRL
Cod fiscal (CIF) RO6859050
Nr. Reg. Comerțului J20/1881/1994
Sediu social Str. Luncii nr. 3, Mun. Orăştie, jud. HUNEDOARA, 335700
Telefon 0254247666

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MEDREA MIHAI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.01.1995
CAEN2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)426.405 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 426.405 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M&M ORCONSTRUCTA SRL după CUI 6859050 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.214.850 lei
-13.0% vs 2024
Profit net 2025
22.222 lei
-3.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 531 de firme din Fabricarea produselor din beton pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector27 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 632 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.530.076 lei20142015: 2.380.315 lei20152016: 2.330.086 lei20162017: 2.294.869 lei20172018: 2.393.775 lei20182019: 3.285.598 lei20192020: 3.355.145 lei20202021: 3.746.372 lei20212022: 3.580.298 lei20222023: 3.710.180 lei20232024: 3.704.790 lei20242025: 3.214.850 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.214.850 lei 22.222 lei 27
2024 3.704.790 lei 23.071 lei 32
2023 3.710.180 lei 33.446 lei 33
2022 3.580.298 lei 33.669 lei 36
2021 3.746.372 lei 18.010 lei 40
2020 3.355.145 lei 15.678 lei 38
2019 3.285.598 lei 21.559 lei 40
2018 2.393.775 lei 20.856 lei 38
2017 2.294.869 lei 19.775 lei 38
2016 2.330.086 lei 12.444 lei 41
2015 2.380.315 lei 18.369 lei 46
2014 2.530.076 lei 25.683 lei 46
2013 2.424.789 lei 23.880 lei 48
2012 2.354.842 lei 21.460 lei 45
2011 2.073.233 lei 20.144 lei 51
2010 1.950.118 lei 18.134 lei 46
2009 2.120.266 lei 17.861 lei 47
2008 3.287.544 lei 158.394 lei 68

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 195 zile+9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 zile+16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,69%+0,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,91%−1,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,7×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,43×−0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,86%−0,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,76% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,15%+3,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 119.069 lei+3.294 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,11×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,05×−0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 178 zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,69% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 107 din 970 firme active cu bilanț depus (CAEN 2361)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 2.355 firme active din sector
SectorCAEN 2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)109.747 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA HADRIAN DAICOVICIU ORASTIOARA DE SUS, Municipiul Orastie, SPITALUL MUNICIPAL ORASTIE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M&M ORCONSTRUCTA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M&M ORCONSTRUCTA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru M&M ORCONSTRUCTA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M&M ORCONSTRUCTA SRL, cu sediul în Mun. Orăştie, are codul unic de înregistrare (CUI) 6859050, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/1881/1994. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN 2361).

La ultima verificare, M&M ORCONSTRUCTA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 426K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.214.850 lei și un rezultat net de 22.222 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M&M ORCONSTRUCTA SRL?

M&M ORCONSTRUCTA SRL (CUI 6859050) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă M&M ORCONSTRUCTA SRL în sectorul său?

M&M ORCONSTRUCTA SRL ocupă locul 107 din 970 firme active cu bilanț depus în CAEN 2361 (Fabricarea produselor din beton pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M&M ORCONSTRUCTA SRL față de firmele din același domeniu?

M&M ORCONSTRUCTA SRL este mai veche decât 97% dintre cele 2.355 firme active cu CAEN 2361.

Este M&M ORCONSTRUCTA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare M&M ORCONSTRUCTA SRL (CUI 6859050) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este M&M ORCONSTRUCTA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, M&M ORCONSTRUCTA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are M&M ORCONSTRUCTA SRL datorii la stat?

La ultima verificare, M&M ORCONSTRUCTA SRL figura cu restanțe de 426.405 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în M&M ORCONSTRUCTA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M&M ORCONSTRUCTA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M&M ORCONSTRUCTA SRL plătitoare de TVA?

Da, M&M ORCONSTRUCTA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M&M ORCONSTRUCTA SRL?

În anul 2025, M&M ORCONSTRUCTA SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.214.850 lei și un număr mediu de 27 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M&M ORCONSTRUCTA SRL?

Firmoscop analizează M&M ORCONSTRUCTA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.