Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › RUSTRANSEL SRL

RUSTRANSEL SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 21260615 · J26/420/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RUSTRANSEL SRL
Cod fiscal (CIF) RO21260615
Nr. Reg. Comerțului J26/420/2007
Sediu social Str. Godeanu nr. 3, ap. 4, Mun. Târgu Mureş, 540383
Telefon 0265231197

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MOLNAR ENDRE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.03.2007
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RUSTRANSEL SRL după CUI 21260615 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
148.017 lei
-22.0% vs 2024
Profit net 2025
15.171 lei
+1.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.2%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 439.028 lei20142015: 7.480 lei20152016: 97.480 lei20162017: 820 lei20172018: 430 lei20182019: 575 lei20192020: 3.761.975 lei20202021: 345.668 lei20212022: 136.295 lei20222023: 187.412 lei20232024: 188.703 lei20242025: 148.017 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 148.017 lei 15.171 lei 1
2024 188.703 lei 14.908 lei 1
2023 187.412 lei 21.648 lei 1
2022 136.295 lei 15.776 lei 1
2021 345.668 lei 73.421 lei 1
2020 3.761.975 lei 1.589.275 lei 1
2019 575 lei -5.657 lei
2018 430 lei -6.965 lei 1
2017 820 lei -6.810 lei
2016 97.480 lei 78.296 lei
2015 7.480 lei 854 lei 1
2014 439.028 lei 56.407 lei 1
2013 294.437 lei 44.642 lei
2012 1.037.518 lei 205.457 lei
2011 306.258 lei 6.452 lei 0
2010 127.572 lei -31.033 lei
2009 118.452 lei -8.205 lei
2008 75.082 lei -47.609 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 112 zile−70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 104 zile+50 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,25%+2,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,23%−3,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 31,01×+15,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,11% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,07% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,87%+3,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 148.017 lei−40.686 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,33×−0,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 274 zile+69 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,34%−0,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.546 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 12.915 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RUSTRANSEL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RUSTRANSEL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RUSTRANSEL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RUSTRANSEL SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 21260615, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/420/2007. Firma a fost înființată la data de 5 martie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, RUSTRANSEL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 148.017 lei și un rezultat net de 15.171 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RUSTRANSEL SRL?

RUSTRANSEL SRL (CUI 21260615) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RUSTRANSEL SRL în sectorul său?

RUSTRANSEL SRL ocupă locul 5.546 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RUSTRANSEL SRL față de firmele din același domeniu?

RUSTRANSEL SRL este mai veche decât 79% dintre cele 12.915 firme active cu CAEN 4690.

Este RUSTRANSEL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RUSTRANSEL SRL (CUI 21260615) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RUSTRANSEL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RUSTRANSEL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RUSTRANSEL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RUSTRANSEL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RUSTRANSEL SRL plătitoare de TVA?

Da, RUSTRANSEL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RUSTRANSEL SRL?

În anul 2025, RUSTRANSEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 148.017 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RUSTRANSEL SRL?

Firmoscop analizează RUSTRANSEL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.