Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › STINGFOC SERVICE SRL

STINGFOC SERVICE SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Câmpia Turzii
CUI 21271835 · J12/1038/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STINGFOC SERVICE SRL
Cod fiscal (CIF) RO21271835
Nr. Reg. Comerțului J12/1038/2007
Sediu social Str. Samuel Micu Klein nr. 2, Mun. Câmpia Turzii, jud. CLUJ, 405100
Telefon 0742458205

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

GÎSCĂ VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.03.2007
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STINGFOC SERVICE SRL după CUI 21271835 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
246.781 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
55.009 lei
-29.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă22.3%
Față de sectorpeste 37% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 114.269 lei20122013: 134.142 lei20132014: 121.868 lei20142015: 157.673 lei20152016: 154.719 lei20162017: 141.597 lei20172018: 149.696 lei20182019: 203.056 lei20192020: 134.847 lei20202023: 252.117 lei20232024: 285.678 lei20242025: 246.781 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 246.781 lei 55.009 lei 1
2024 285.678 lei 77.829 lei 1
2023 252.117 lei 41.376 lei 1
2020 134.847 lei 41.305 lei 1
2019 203.056 lei 66.631 lei 1
2018 149.696 lei 63.817 lei 1
2017 141.597 lei 51.378 lei 1
2016 154.719 lei 46.971 lei 1
2015 157.673 lei 71.851 lei 1
2014 121.868 lei 69.796 lei 1
2013 134.142 lei 42.529 lei 2
2012 114.269 lei 26.475 lei 2
2011 108.306 lei 25.699 lei 2
2010 108.449 lei -1.459 lei 2
2009 115.425 lei 30.323 lei 3
2008 81.096 lei 17.616 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile+9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile−33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,29%−4,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,57%+9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,27×−1,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,41%−0,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 69,03%−9,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,43%−9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 246.781 lei−38.897 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,1×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 30,16%−9,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 735 din 2.848 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 7.669 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)102
Valoare totală (2024–2026)130.756 lei

Cumpărători: COMUNA MIHAI VITEAZU, Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj), COMPANIA DE APA "ARIES" S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STINGFOC SERVICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STINGFOC SERVICE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STINGFOC SERVICE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STINGFOC SERVICE SRL, cu sediul în Mun. Câmpia Turzii, are codul unic de înregistrare (CUI) 21271835, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1038/2007. Firma a fost înființată la data de 6 martie 2007 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, STINGFOC SERVICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 246.781 lei și un rezultat net de 55.009 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STINGFOC SERVICE SRL?

STINGFOC SERVICE SRL (CUI 21271835) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STINGFOC SERVICE SRL în sectorul său?

STINGFOC SERVICE SRL ocupă locul 735 din 2.848 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STINGFOC SERVICE SRL față de firmele din același domeniu?

STINGFOC SERVICE SRL este mai veche decât 88% dintre cele 7.669 firme active cu CAEN 7490.

Este STINGFOC SERVICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STINGFOC SERVICE SRL (CUI 21271835) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STINGFOC SERVICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STINGFOC SERVICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STINGFOC SERVICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STINGFOC SERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STINGFOC SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Da, STINGFOC SERVICE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STINGFOC SERVICE SRL?

În anul 2025, STINGFOC SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 246.781 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STINGFOC SERVICE SRL?

Firmoscop analizează STINGFOC SERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.