Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › APICULTORUL SRL

APICULTORUL SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 21792914 · J2007000507061
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire APICULTORUL SRL
Cod fiscal (CIF) RO21792914
Nr. Reg. Comerțului J2007000507061
Sediu social Str. GHEORGHE SINCAI nr. 28, et. P, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD
Telefon 0263236318

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VEDEANU DELIA MARIANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.05.2007
CAEN4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută APICULTORUL SRL după CUI 21792914 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
636.878 lei
-18.0% vs 2024
Profit net 2025
-25.259 lei
-201.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.0%
Față de sectorpeste 22% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 687 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 693 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 489.017 lei20142015: 494.955 lei20152016: 373.693 lei20162017: 367.965 lei20172018: 412.913 lei20182019: 412.620 lei20192020: 434.974 lei20202021: 537.508 lei20212022: 774.978 lei20222023: 754.976 lei20232024: 779.893 lei20242025: 636.878 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 636.878 lei -25.259 lei 3
2024 779.893 lei 24.976 lei 3
2023 754.976 lei 35.793 lei 3
2022 774.978 lei 70.331 lei 2
2021 537.508 lei 35.567 lei 2
2020 434.974 lei 28.359 lei 2
2019 412.620 lei -7.242 lei 2
2018 412.913 lei 6.242 lei 3
2017 367.965 lei -9.122 lei 3
2016 373.693 lei 2.683 lei 3
2015 494.955 lei 10.848 lei 3
2014 489.017 lei -14.274 lei 3
2013 656.644 lei 10.620 lei 3
2012 842.615 lei 61.553 lei 3
2011 461.237 lei 9.403 lei 3
2010 326.524 lei 4.921 lei 3
2009 216.361 lei 3.788 lei 3
2008 137.223 lei 6.492 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 62 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,97%−7,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,42%+14,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,87×−0,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,15×+0,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -26,56%−45,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,37%−23,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,58%−14,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 212.293 lei−47.671 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,12×−0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,77×−2,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 77 zile+28 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,8%−7,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 352 din 1.612 firme active cu bilanț depus (CAEN 4775)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 2.913 firme active din sector
SectorCAEN 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru APICULTORUL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți APICULTORUL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru APICULTORUL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

APICULTORUL SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 21792914, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000507061. Firma a fost înființată la data de 24 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN 4775).

La ultima verificare, APICULTORUL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 636.878 lei și un rezultat net de -25.259 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are APICULTORUL SRL?

APICULTORUL SRL (CUI 21792914) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă APICULTORUL SRL în sectorul său?

APICULTORUL SRL ocupă locul 352 din 1.612 firme active cu bilanț depus în CAEN 4775 (Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este APICULTORUL SRL față de firmele din același domeniu?

APICULTORUL SRL este mai veche decât 87% dintre cele 2.913 firme active cu CAEN 4775.

Este APICULTORUL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare APICULTORUL SRL (CUI 21792914) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este APICULTORUL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, APICULTORUL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în APICULTORUL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru APICULTORUL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este APICULTORUL SRL plătitoare de TVA?

Da, APICULTORUL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a APICULTORUL SRL?

În anul 2025, APICULTORUL SRL a raportat o cifră de afaceri de 636.878 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu APICULTORUL SRL?

Firmoscop analizează APICULTORUL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.