Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CLEANING SPECIALIST PLUS SRL

CLEANING SPECIALIST PLUS SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 22121666 · J2007013688403
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CLEANING SPECIALIST PLUS SRL
Cod fiscal (CIF) RO22121666
Nr. Reg. Comerțului J2007013688403
Sediu social Aleea Vasile Goldiş nr. 8, bl. M40, sc. 1, et. 9, ap. 37, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 32783
Telefon 2104879

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CITARU DANIEL · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.06.2013
CAEN8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CLEANING SPECIALIST PLUS SRL după CUI 22121666 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
663.859 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
41.148 lei
+266.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.2%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.829 de firme din Activități generale de curățenie a clădirilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,4%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 134.520 lei20142015: 172.953 lei20152016: 213.684 lei20162017: 239.997 lei20172018: 262.720 lei20182019: 376.988 lei20192020: 395.680 lei20202021: 388.680 lei20212022: 509.956 lei20222023: 581.665 lei20232024: 599.936 lei20242025: 663.859 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 663.859 lei 41.148 lei 7
2024 599.936 lei -24.745 lei 7
2023 581.665 lei 60.532 lei 6
2022 509.956 lei 52.942 lei 6
2021 388.680 lei -24.934 lei 6
2020 395.680 lei 56.365 lei 4
2019 376.988 lei 69.831 lei 6
2018 262.720 lei 3.448 lei 6
2017 239.997 lei 19.157 lei 6
2016 213.684 lei 9.879 lei 4
2015 172.953 lei 4.640 lei 5
2014 134.520 lei -569 lei 4
2013 16.912 lei -2.109 lei 0
2012 0 lei 0 lei 0
2011 0 lei 0 lei
2010 17.053 lei -49.303 lei 1
2009 240.234 lei 3.810 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 35 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,2%+10,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,7%−10,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,65×+0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,54×−0,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,42%+217,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,07%+72,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,3%+10,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 94.837 lei+9.132 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,3×−1,85 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 9,46%+11,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 607 din 4.770 firme active cu bilanț depus (CAEN 8121)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 10.399 firme active din sector
SectorCAEN 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CLEANING SPECIALIST PLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CLEANING SPECIALIST PLUS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CLEANING SPECIALIST PLUS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CLEANING SPECIALIST PLUS SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22121666, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007013688403. Firma a fost înființată la data de 17 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

La ultima verificare, CLEANING SPECIALIST PLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 663.859 lei și un rezultat net de 41.148 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CLEANING SPECIALIST PLUS SRL?

CLEANING SPECIALIST PLUS SRL (CUI 22121666) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CLEANING SPECIALIST PLUS SRL în sectorul său?

CLEANING SPECIALIST PLUS SRL ocupă locul 607 din 4.770 firme active cu bilanț depus în CAEN 8121 (Activități generale de curățenie a clădirilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CLEANING SPECIALIST PLUS SRL față de firmele din același domeniu?

CLEANING SPECIALIST PLUS SRL este mai veche decât 94% dintre cele 10.399 firme active cu CAEN 8121.

Este CLEANING SPECIALIST PLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CLEANING SPECIALIST PLUS SRL (CUI 22121666) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CLEANING SPECIALIST PLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CLEANING SPECIALIST PLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CLEANING SPECIALIST PLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CLEANING SPECIALIST PLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CLEANING SPECIALIST PLUS SRL plătitoare de TVA?

Da, CLEANING SPECIALIST PLUS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CLEANING SPECIALIST PLUS SRL?

În anul 2025, CLEANING SPECIALIST PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 663.859 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CLEANING SPECIALIST PLUS SRL?

Firmoscop analizează CLEANING SPECIALIST PLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.