Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › DEMCOM IMPEX SRL

DEMCOM IMPEX SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Telega Com. Telega
CUI 22179358 · J29/1902/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEMCOM IMPEX SRL
CUI 22179358
Nr. Reg. Comerțului J29/1902/2007
Sediu Sat Telega Com. Telega, Prahova
Telefon 0744130777

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DUMITRICĂ DUMITRU · administratorDUMITRICĂ MANUELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.07.2007
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEMCOM IMPEX SRL după CUI 22179358 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
129.958 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
6.858 lei
-62.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.3%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.051 de firme din Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.171 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 17.150 lei20142015: 18.290 lei20152016: 71.365 lei20162017: 18.631 lei20172018: 16.527 lei20182019: 28.059 lei20192020: 89.187 lei20202021: 214.877 lei20212022: 110.164 lei20222023: 187.098 lei20232024: 150.970 lei20242025: 129.958 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 129.958 lei 6.858 lei 2
2024 150.970 lei 18.113 lei 2
2023 187.098 lei 65.292 lei 2
2022 110.164 lei -14.413 lei 2
2021 214.877 lei 103.740 lei
2020 89.187 lei 41.010 lei
2019 28.059 lei 328 lei
2018 16.527 lei -7.367 lei 1
2017 18.631 lei -26.751 lei
2016 71.365 lei 23.830 lei
2015 18.290 lei -13.853 lei
2014 17.150 lei -6.722 lei
2013 21.255 lei -1.982 lei 2
2012 11.699 lei -6.633 lei 2
2011 11.585 lei -5.612 lei 2
2010 6.904 lei -745 lei 1
2009 1.110 lei -22.417 lei 2
2008 9.930 lei -5.105 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 37 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,28%−6,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,19%+19,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,61×−0,71 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,64×+0,88 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 85,94%−35,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 32,49%−36,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,81%−19,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 64.979 lei−10.506 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,16×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 6,67%−8,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 892 din 2.005 firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 5.373 firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEMCOM IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEMCOM IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DEMCOM IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DEMCOM IMPEX SRL, cu sediul în Sat Telega Com. Telega, are codul unic de înregistrare (CUI) 22179358, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1902/2007. Firma a fost înființată la data de 30 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, DEMCOM IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 129.958 lei și un rezultat net de 6.858 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEMCOM IMPEX SRL?

DEMCOM IMPEX SRL (CUI 22179358) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DEMCOM IMPEX SRL în sectorul său?

DEMCOM IMPEX SRL ocupă locul 892 din 2.005 firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEMCOM IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

DEMCOM IMPEX SRL este mai veche decât 84% dintre cele 5.373 firme active cu CAEN 4334.

Este DEMCOM IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEMCOM IMPEX SRL (CUI 22179358) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEMCOM IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEMCOM IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEMCOM IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEMCOM IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEMCOM IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, DEMCOM IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEMCOM IMPEX SRL?

În anul 2025, DEMCOM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 129.958 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEMCOM IMPEX SRL?

Firmoscop analizează DEMCOM IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.