Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › Q.S. CONSULTANCY SRL

Q.S. CONSULTANCY SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 22653850 · J2007002928082
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire Q.S. CONSULTANCY SRL
Cod fiscal (CIF) RO22653850
Nr. Reg. Comerțului J2007002928082
Sediu social Str. Lungă nr. 209, CAMERA 1, Mun. Braşov
Telefon 0743166004

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

MUSCOIU GELU-RĂZVAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.10.2007
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută Q.S. CONSULTANCY SRL după CUI 22653850 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
215.961 lei
-80.0% vs 2024
Profit net 2025
148.979 lei
-74.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă69.0%
Față de sectorpeste 95% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.808 de firme din Lucrări de pregătire a terenului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 197.162 lei20142015: 4.131.947 lei20152016: 167.626 lei20162017: 194.572 lei20172018: 168.366 lei20182019: 1.428.422 lei20192020: 1.035.838 lei20202021: 696.490 lei20212022: 1.660.535 lei20222023: 224.342 lei20232024: 1.085.966 lei20242025: 215.961 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 215.961 lei 148.979 lei 1
2024 1.085.966 lei 583.853 lei 1
2023 224.342 lei 142.717 lei 1
2022 1.660.535 lei 429.948 lei 1
2021 696.490 lei -167.558 lei 1
2020 1.035.838 lei -338.383 lei 2
2019 1.428.422 lei 220.876 lei 3
2018 168.366 lei 722.808 lei 1
2017 194.572 lei 267.429 lei 1
2016 167.626 lei 17.614 lei 3
2015 4.131.947 lei 1.005.756 lei 8
2014 197.162 lei 76.487 lei 3
2013 225.433 lei 41.710 lei 3
2012 681.843 lei 15.130 lei 2
2011 172.533 lei 4.116 lei 0
2010 243.339 lei -65.100 lei 1
2009 189.800 lei 30.834 lei 1
2008 62.420 lei 19.324 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 328 zile+297 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 548 zile+423 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 68,98%+15,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,48%+48,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,68×−7,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,51×+0,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 38,93%−20,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,63%−23,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 117,22%+0,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 215.961 lei−870.005 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,66×−0,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 37,49× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 128,09%+11,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.154 din 19.693 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 31.873 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)27.500 lei

Cumpărători: INSTITUTUL DE STIINTE SPATIALE-FILIALA INFLPR

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru Q.S. CONSULTANCY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți Q.S. CONSULTANCY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru Q.S. CONSULTANCY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

Q.S. CONSULTANCY SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 22653850, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007002928082. Firma a fost înființată la data de 30 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, Q.S. CONSULTANCY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 215.961 lei și un rezultat net de 148.979 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are Q.S. CONSULTANCY SRL?

Q.S. CONSULTANCY SRL (CUI 22653850) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă Q.S. CONSULTANCY SRL în sectorul său?

Q.S. CONSULTANCY SRL ocupă locul 12.154 din 19.693 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este Q.S. CONSULTANCY SRL față de firmele din același domeniu?

Q.S. CONSULTANCY SRL este mai veche decât 89% dintre cele 31.873 firme active cu CAEN 4100.

Este Q.S. CONSULTANCY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare Q.S. CONSULTANCY SRL (CUI 22653850) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este Q.S. CONSULTANCY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, Q.S. CONSULTANCY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în Q.S. CONSULTANCY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru Q.S. CONSULTANCY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este Q.S. CONSULTANCY SRL plătitoare de TVA?

Da, Q.S. CONSULTANCY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a Q.S. CONSULTANCY SRL?

În anul 2025, Q.S. CONSULTANCY SRL a raportat o cifră de afaceri de 215.961 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu Q.S. CONSULTANCY SRL?

Firmoscop analizează Q.S. CONSULTANCY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.