Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › UTILDECO GROUP S.R.L.

UTILDECO GROUP S.R.L.

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sat Uricani Com. Miroslava
CUI 22664824 · J2007003068224
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UTILDECO GROUP S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO22664824
Nr. Reg. Comerțului J2007003068224
Sediu social Str. Bazinelor nr. 5, Sat Uricani Com. Miroslava, jud. IAŞI, 707316
Telefon 0788896966

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ACHIŢEI ANGELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.10.2007
CAEN1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UTILDECO GROUP S.R.L. după CUI 22664824 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
7.535.909 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
780.647 lei
+31.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.4%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 229 de firme din Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,2%.

Mărime față de sector25 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 228 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 35.301 lei20142015: 33.449 lei20152016: 199.861 lei20162017: 1.869 lei20172018: 4.860 lei20182019: 117.015 lei20192020: 1.106.340 lei20202021: 5.752.170 lei20212022: 5.197.424 lei20222023: 6.206.567 lei20232024: 5.741.562 lei20242025: 7.535.909 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.535.909 lei 780.647 lei 25
2024 5.741.562 lei 592.673 lei 30
2023 6.206.567 lei 839.734 lei 37
2022 5.197.424 lei 654.435 lei 34
2021 5.752.170 lei 784.825 lei 33
2020 1.106.340 lei 125.948 lei 27
2019 117.015 lei 1.113 lei 6
2018 4.860 lei 34.107 lei 1
2017 1.869 lei -83.872 lei 4
2016 199.861 lei 169.886 lei 4
2015 33.449 lei 13.949 lei
2014 35.301 lei -612 lei
2013 75.797 lei -5.022 lei 0
2012 110.637 lei -34.467 lei 1
2011 28.204 lei -25.358 lei 1
2010 92.619 lei 2.834 lei 1
2009 342.172 lei 42.969 lei 4
2008 53.723 lei 822 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 105 zile−9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 119 zile+49 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,36% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,53%−1,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,39×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,54× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 19,66%+1,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,67%+0,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,25%−0,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 301.436 lei+110.051 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,03×+0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,45×−0,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 67 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,51%+0,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26 din 175 firme active cu bilanț depus (CAEN 1423)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 212 firme active din sector
SectorCAEN 1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)8
Valoare totală (2025)140.491 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați2 · 545.292 lei

Autorități: Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Sf.Maria" Iasi, COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

Achiziții directe (SEAP)27
Valoare totală (2024–2026)959.336 lei

Cumpărători: SPITALUL CLINIC DR. C. I. PARHON, R.A. AEROPORTUL IASI, UNIVERSITATEA TEHNICA GHEORGHE ASACHI DIN IASI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UTILDECO GROUP S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UTILDECO GROUP S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UTILDECO GROUP S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UTILDECO GROUP S.R.L., cu sediul în Sat Uricani Com. Miroslava, are codul unic de înregistrare (CUI) 22664824, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007003068224. Firma a fost înființată la data de 31 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN 1423).

La ultima verificare, UTILDECO GROUP S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.535.909 lei și un rezultat net de 780.647 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UTILDECO GROUP S.R.L.?

UTILDECO GROUP S.R.L. (CUI 22664824) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UTILDECO GROUP S.R.L. în sectorul său?

UTILDECO GROUP S.R.L. ocupă locul 26 din 175 firme active cu bilanț depus în CAEN 1423 (Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UTILDECO GROUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?

UTILDECO GROUP S.R.L. este mai veche decât 64% dintre cele 212 firme active cu CAEN 1423.

Este UTILDECO GROUP S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare UTILDECO GROUP S.R.L. (CUI 22664824) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UTILDECO GROUP S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UTILDECO GROUP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UTILDECO GROUP S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UTILDECO GROUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UTILDECO GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, UTILDECO GROUP S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UTILDECO GROUP S.R.L.?

În anul 2025, UTILDECO GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 7.535.909 lei și un număr mediu de 25 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UTILDECO GROUP S.R.L.?

Firmoscop analizează UTILDECO GROUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.