Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › RENT CONSTRUCT SRL

RENT CONSTRUCT SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 23132914 · J12/301/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RENT CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO23132914
Nr. Reg. Comerțului J12/301/2008
Sediu social Str. Viilor nr. 52, et. 3, ap. 16, Mun. Cluj-Napoca, 400347
Telefon 0744232101

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

HOZA PETRU · administratorMUREŞAN GRIGORE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.01.2008
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RENT CONSTRUCT SRL după CUI 23132914 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.676.850 lei
+50.0% vs 2024
Profit net 2025
1.202.823 lei
+6124.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă32.7%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector22 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 386.219 lei20142015: 1.080.995 lei20152016: 1.879.117 lei20162017: 2.262.466 lei20172018: 2.621.934 lei20182019: 1.477.997 lei20192020: 1.377.879 lei20202021: 2.321.772 lei20212022: 2.112.198 lei20222023: 2.345.564 lei20232024: 2.450.128 lei20242025: 3.676.850 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.676.850 lei 1.202.823 lei 22
2024 2.450.128 lei 19.324 lei 23
2023 2.345.564 lei 73.299 lei 22
2022 2.112.198 lei 202.280 lei 22
2021 2.321.772 lei 334.693 lei 27
2020 1.377.879 lei -691.825 lei 29
2019 1.477.997 lei -803.556 lei 34
2018 2.621.934 lei 567.856 lei 37
2017 2.262.466 lei 1.177.578 lei 35
2016 1.879.117 lei 729.332 lei 32
2015 1.080.995 lei 367.198 lei 30
2014 386.219 lei -225.230 lei 24
2013 32.251 lei -586.176 lei 22
2012 650.932 lei 60.196 lei 25
2011 677.860 lei 165.716 lei 30
2010 149.060 lei -197.142 lei 22
2009 757.207 lei 200.253 lei 15
2008 2.038.716 lei 694.608 lei 55

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 96 zile−222 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile+16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,71%+31,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,56%−62,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,98×+1,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,98× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 122,23% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 62,82%+61,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 51,39%+62,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 167.130 lei+60.603 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,92×+0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.104,16×+1.041,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 64,04%+60,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 281 din 3.780 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 8.512 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RENT CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RENT CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RENT CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RENT CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 23132914, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/301/2008. Firma a fost înființată la data de 29 ianuarie 2008 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, RENT CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.676.850 lei și un rezultat net de 1.202.823 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RENT CONSTRUCT SRL?

RENT CONSTRUCT SRL (CUI 23132914) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RENT CONSTRUCT SRL în sectorul său?

RENT CONSTRUCT SRL ocupă locul 281 din 3.780 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RENT CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

RENT CONSTRUCT SRL este mai veche decât 81% dintre cele 8.512 firme active cu CAEN 4399.

Este RENT CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RENT CONSTRUCT SRL (CUI 23132914) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RENT CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RENT CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RENT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RENT CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RENT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, RENT CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RENT CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, RENT CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.676.850 lei și un număr mediu de 22 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RENT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează RENT CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.