Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › RELIVO TRANS SRL

RELIVO TRANS SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Orş. Vălenii de Munte
CUI 23146472 · J2008000215293
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RELIVO TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO23146472
Nr. Reg. Comerțului J2008000215293
Sediu social Str. VALEA GARDULUI nr. 111, Orş. Vălenii de Munte, jud. PRAHOVA
Telefon 283628

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DINU VIOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.01.2008
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RELIVO TRANS SRL după CUI 23146472 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
364.271 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
50.170 lei
+19.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.8%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 59% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 69.915 lei20142015: 61.467 lei20152016: 90.640 lei20162017: 137.198 lei20172018: 128.167 lei20182019: 102.444 lei20192020: 26.335 lei20202021: 128.036 lei20212022: 279.174 lei20222023: 297.577 lei20232024: 366.575 lei20242025: 364.271 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 364.271 lei 50.170 lei 2
2024 366.575 lei 41.981 lei 1
2023 297.577 lei -9.204 lei 1
2022 279.174 lei 23.008 lei
2021 128.036 lei 12.980 lei
2020 26.335 lei -22.163 lei
2019 102.444 lei 10.186 lei 1
2018 128.167 lei 18.576 lei 1
2017 137.198 lei 28.007 lei
2016 90.640 lei 1.174 lei 1
2015 61.467 lei -14.763 lei 1
2014 69.915 lei -15.057 lei 1
2013 108.300 lei 11.582 lei 1
2012 126.215 lei 26.580 lei 1
2011 144.734 lei 43.029 lei 1
2010 105.153 lei -1.453 lei 1
2009 93.004 lei -1.314 lei 1
2008 171.017 lei 46.897 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 71 zile+51 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,77%+2,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,12%+15,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,69×−5,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,37×+0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,25%+0,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,14%−4,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,88%−15,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 182.136 lei−184.439 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,39×−0,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 19,64%+4,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20.212 din 45.285 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 74.234 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume36
Dintre care radiate (închise)13

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RELIVO TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RELIVO TRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RELIVO TRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RELIVO TRANS SRL, cu sediul în Orş. Vălenii de Munte, are codul unic de înregistrare (CUI) 23146472, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000215293. Firma a fost înființată la data de 31 ianuarie 2008 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, RELIVO TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 364.271 lei și un rezultat net de 50.170 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RELIVO TRANS SRL?

RELIVO TRANS SRL (CUI 23146472) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RELIVO TRANS SRL în sectorul său?

RELIVO TRANS SRL ocupă locul 20.212 din 45.285 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RELIVO TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

RELIVO TRANS SRL este mai veche decât 84% dintre cele 74.234 firme active cu CAEN 4941.

Este RELIVO TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RELIVO TRANS SRL (CUI 23146472) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RELIVO TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RELIVO TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RELIVO TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RELIVO TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RELIVO TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, RELIVO TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RELIVO TRANS SRL?

În anul 2025, RELIVO TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 364.271 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RELIVO TRANS SRL?

Firmoscop analizează RELIVO TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.