Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › ROBAND PROD SRL

ROBAND PROD SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Roman
CUI 23327843 · J2008000294278
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROBAND PROD SRL
Cod fiscal (CIF) RO23327843
Nr. Reg. Comerțului J2008000294278
Sediu social Bld. Republicii, bl. 52, sc. A, et. 1, ap. 6, Mun. Roman, jud. NEAMŢ
Telefon 0742097258

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHERGHEL ROMICĂ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.02.2008
CAEN1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROBAND PROD SRL după CUI 23327843 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
10.256.221 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
316.070 lei
-45.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.1%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 755 de firme din Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector42 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 850 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 300.152 lei20142015: 707.341 lei20152016: 1.308.826 lei20162017: 2.081.870 lei20172018: 2.366.627 lei20182019: 3.703.314 lei20192020: 3.817.538 lei20202021: 5.196.613 lei20212022: 7.456.338 lei20222023: 7.247.105 lei20232024: 8.838.273 lei20242025: 10.256.221 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.256.221 lei 316.070 lei 42
2024 8.838.273 lei 579.322 lei 40
2023 7.247.105 lei 586.016 lei 34
2022 7.456.338 lei 662.413 lei 35
2021 5.196.613 lei 125.924 lei 32
2020 3.817.538 lei 42.475 lei 24
2019 3.703.314 lei 93.741 lei 23
2018 2.366.627 lei 14.175 lei 19
2017 2.081.870 lei 19.124 lei 14
2016 1.308.826 lei 23.934 lei 15
2015 707.341 lei 4.392 lei 11
2014 300.152 lei -13.980 lei 10
2013 149.910 lei -17.629 lei 9
2012 135.714 lei 51.324 lei 4
2011 68.014 lei -7.627 lei 4
2010 43.487 lei -29.969 lei 2
2009 13.173 lei -41.567 lei
2008 17.575 lei -15.700 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 45 zile−20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,08%−3,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,46%+0,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,55× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,87×+0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 46,34%−12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,98%−7,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,49%−5,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 244.196 lei+23.239 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,19×+1,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,46×+3,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 29 zile−11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,65%−4,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 28 din 1.165 firme active cu bilanț depus (CAEN 1623)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 2.619 firme active din sector
SectorCAEN 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)24
Valoare totală (2024–2026)229.727 lei

Cumpărători: SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA PADURENI GRAJDURI, Complexul Rezidențial de Servicii Sociale Roman, CENTRUL DE INGRIJIRE SI ASISTENTA PENTRU PERSOANE ADULTE CU DIZABILITATI BOZIENI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROBAND PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROBAND PROD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROBAND PROD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROBAND PROD SRL, cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 23327843, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000294278. Firma a fost înființată la data de 20 februarie 2008 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

La ultima verificare, ROBAND PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.256.221 lei și un rezultat net de 316.070 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROBAND PROD SRL?

ROBAND PROD SRL (CUI 23327843) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROBAND PROD SRL în sectorul său?

ROBAND PROD SRL ocupă locul 28 din 1.165 firme active cu bilanț depus în CAEN 1623 (Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROBAND PROD SRL față de firmele din același domeniu?

ROBAND PROD SRL este mai veche decât 63% dintre cele 2.619 firme active cu CAEN 1623.

Este ROBAND PROD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROBAND PROD SRL (CUI 23327843) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROBAND PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROBAND PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROBAND PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROBAND PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROBAND PROD SRL plătitoare de TVA?

Da, ROBAND PROD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROBAND PROD SRL?

În anul 2025, ROBAND PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.256.221 lei și un număr mediu de 42 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROBAND PROD SRL?

Firmoscop analizează ROBAND PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.