Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › ENERGY SAVER SRL

ENERGY SAVER SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Ciofliceni Com. Snagov
CUI 24174101 · J23/2154/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENERGY SAVER SRL
CUI 24174101
Nr. Reg. Comerțului J23/2154/2008
Sediu social Str. ŞOS. CIOFLICENI nr. 259, et. 1, Sat Ciofliceni Com. Snagov, jud. ILFOV, 77166
Telefon 021.320.02.13

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DUMITRACHE ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.07.2008
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENERGY SAVER SRL după CUI 24174101 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
221.701 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
75.759 lei
-14.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă34.2%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 32.319 lei20152016: 54.821 lei20162017: 106.441 lei20172018: 139.184 lei20182019: 124.237 lei20192020: 90.175 lei20202021: 114.665 lei20212022: 153.630 lei20222023: 166.700 lei20232024: 194.877 lei20242025: 221.701 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 221.701 lei 75.759 lei 1
2024 194.877 lei 88.695 lei 1
2023 166.700 lei 78.497 lei 1
2022 153.630 lei 64.549 lei 1
2021 114.665 lei 33.103 lei 1
2020 90.175 lei 22.397 lei 1
2019 124.237 lei 19.535 lei 2
2018 139.184 lei -13.970 lei 5
2017 106.441 lei -34.684 lei 4
2016 54.821 lei -59.701 lei 4
2015 32.319 lei -38.214 lei 2
2014 0 lei -21.844 lei
2013 190 lei -17.810 lei
2012 44.229 lei -17.369 lei
2011 9.701 lei -11.721 lei 1
2010 8.680 lei -12.096 lei
2009 400 lei -9.409 lei 1
2008 -14.581 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 42 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 98 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 34,17%−11,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 25,03%+20,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,99×−20,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,33×+0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,44%−58,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 74,88%−78,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,06%−21,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 221.701 lei+26.824 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,19×−1,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.102,99×+937,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 68,52%−18,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.100 din 8.199 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 12.916 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume46
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)18

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENERGY SAVER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENERGY SAVER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENERGY SAVER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENERGY SAVER SRL, cu sediul în Sat Ciofliceni Com. Snagov, are codul unic de înregistrare (CUI) 24174101, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2154/2008. Firma a fost înființată la data de 10 iulie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, ENERGY SAVER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 221.701 lei și un rezultat net de 75.759 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENERGY SAVER SRL?

ENERGY SAVER SRL (CUI 24174101) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENERGY SAVER SRL în sectorul său?

ENERGY SAVER SRL ocupă locul 5.100 din 8.199 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENERGY SAVER SRL față de firmele din același domeniu?

ENERGY SAVER SRL este mai veche decât 74% dintre cele 12.916 firme active cu CAEN 4690.

Este ENERGY SAVER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENERGY SAVER SRL (CUI 24174101) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENERGY SAVER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENERGY SAVER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENERGY SAVER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENERGY SAVER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENERGY SAVER SRL plătitoare de TVA?

Nu, ENERGY SAVER SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENERGY SAVER SRL?

În anul 2025, ENERGY SAVER SRL a raportat o cifră de afaceri de 221.701 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENERGY SAVER SRL?

Firmoscop analizează ENERGY SAVER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.