Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › VRCF ARIS SRL

VRCF ARIS SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 26698838 · J2010000202247
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VRCF ARIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO26698838
Nr. Reg. Comerțului J2010000202247
Sediu social Bld. Regele Mihai I nr. 19, ap. 71, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430251
Telefon 0723292537

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IVASZUK RAUL ZOLTAN · administratorHIDEGCUTI VLAD CLAUDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.03.2010
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Website#

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VRCF ARIS SRL după CUI 26698838 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.713.698 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
2.084 lei
-95.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.1%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital14.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 786.281 lei20142015: 976.458 lei20152016: 1.139.765 lei20162017: 1.358.284 lei20172018: 1.442.960 lei20182019: 1.584.586 lei20192020: 979.804 lei20202021: 1.311.859 lei20212022: 1.760.200 lei20222023: 2.006.554 lei20232024: 2.036.325 lei20242025: 1.713.698 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.713.698 lei 2.084 lei 11
2024 2.036.325 lei 46.427 lei 12
2023 2.006.554 lei 41.106 lei 13
2022 1.760.200 lei 17.724 lei 11
2021 1.311.859 lei 528 lei 15
2020 979.804 lei -97.379 lei 21
2019 1.584.586 lei 66.745 lei 21
2018 1.442.960 lei 23.846 lei 22
2017 1.358.284 lei 15.266 lei 17
2016 1.139.765 lei -98.552 lei 16
2015 976.458 lei 63.573 lei 16
2014 786.281 lei -28.392 lei 15
2013 615.386 lei 171 lei 12
2012 485.997 lei -15.305 lei 11
2011 372.828 lei -9.605 lei 11
2010 161.737 lei -16.971 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,12%−2,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 94,14%−1,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,06× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 14,77×−5,9 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 18,17%−476,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,16%−21,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 6,37%+1,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 155.791 lei−13.903 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 9,52×−0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 25,06×−85,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,4%−2,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.823 din 10.355 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 15.698 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VRCF ARIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VRCF ARIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VRCF ARIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VRCF ARIS SRL, cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 26698838, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000202247. Firma a fost înființată la data de 24 martie 2010 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, VRCF ARIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.713.698 lei și un rezultat net de 2.084 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VRCF ARIS SRL?

VRCF ARIS SRL (CUI 26698838) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VRCF ARIS SRL în sectorul său?

VRCF ARIS SRL ocupă locul 2.823 din 10.355 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VRCF ARIS SRL față de firmele din același domeniu?

VRCF ARIS SRL este mai veche decât 86% dintre cele 15.698 firme active cu CAEN 5611.

Este VRCF ARIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VRCF ARIS SRL (CUI 26698838) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VRCF ARIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VRCF ARIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VRCF ARIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VRCF ARIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VRCF ARIS SRL plătitoare de TVA?

Da, VRCF ARIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VRCF ARIS SRL?

În anul 2025, VRCF ARIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.713.698 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VRCF ARIS SRL?

Firmoscop analizează VRCF ARIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.