Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › MARSO HOLDING SRL

MARSO HOLDING SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Ernei Com. Ernei
CUI 26757608 · J2010000240261
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARSO HOLDING SRL
Cod fiscal (CIF) RO26757608
Nr. Reg. Comerțului J2010000240261
Sediu social Str. PRINCIPALA nr. 589, Sat Ernei Com. Ernei, jud. MUREŞ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

SZIGILI SZABOLCS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.04.2010
CAEN6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate mixta-de stat si privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARSO HOLDING SRL după CUI 26757608 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
922.596 lei
+2.0% vs 2024
Profit net 2025
314.208 lei
+107.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă34.1%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Dezvoltare (promovare) imobiliară care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.981 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 650.302 lei20142015: 709.558 lei20152016: 741.006 lei20162017: 773.021 lei20172018: 838.342 lei20182019: 869.644 lei20192020: 740.143 lei20202021: 721.644 lei20212022: 900.705 lei20222023: 904.654 lei20232024: 908.661 lei20242025: 922.596 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 922.596 lei 314.208 lei 1
2024 908.661 lei 151.711 lei 1
2023 904.654 lei 253.413 lei 1
2022 900.705 lei 406.591 lei 1
2021 721.644 lei 192.457 lei 1
2020 740.143 lei 167.224 lei 1
2019 869.644 lei 312.984 lei 1
2018 838.342 lei 304.041 lei 1
2017 773.021 lei 294.648 lei 1
2016 741.006 lei 377.546 lei
2015 709.558 lei 207.271 lei
2014 650.302 lei 198.726 lei 2
2013 680.795 lei 263.807 lei
2012 711.043 lei 170.844 lei
2011 629.872 lei 218.305 lei
2010 401.698 lei 181.613 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 20 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.442 zile+197 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 34,06%+17,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,39% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 253,23×−20,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,48%+1,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,48%+1,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,93% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 922.596 lei+13.935 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,07× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 68,1%+43,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.205 din 3.110 firme active cu bilanț depus (CAEN 6812)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 5.950 firme active din sector
SectorCAEN 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARSO HOLDING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARSO HOLDING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MARSO HOLDING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARSO HOLDING SRL, cu sediul în Sat Ernei Com. Ernei, are codul unic de înregistrare (CUI) 26757608, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000240261. Firma a fost înființată la data de 9 aprilie 2010 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).

La ultima verificare, MARSO HOLDING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 922.596 lei și un rezultat net de 314.208 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARSO HOLDING SRL?

MARSO HOLDING SRL (CUI 26757608) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MARSO HOLDING SRL în sectorul său?

MARSO HOLDING SRL ocupă locul 1.205 din 3.110 firme active cu bilanț depus în CAEN 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARSO HOLDING SRL față de firmele din același domeniu?

MARSO HOLDING SRL este mai veche decât 78% dintre cele 5.950 firme active cu CAEN 6812.

Este MARSO HOLDING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARSO HOLDING SRL (CUI 26757608) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARSO HOLDING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARSO HOLDING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARSO HOLDING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARSO HOLDING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARSO HOLDING SRL plătitoare de TVA?

Da, MARSO HOLDING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARSO HOLDING SRL?

În anul 2025, MARSO HOLDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 922.596 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARSO HOLDING SRL?

Firmoscop analizează MARSO HOLDING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.