Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › SANO SANTERA SRL

SANO SANTERA SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Făgăraş
CUI 27204630 · J2010000817081
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SANO SANTERA SRL
CUI 27204630
Nr. Reg. Comerțului J2010000817081
Sediu social Str. Octavian Paler, bl. S10, sc. A, ap. 3, SPAŢIUL 2, Mun. Făgăraş, jud. BRAŞOV, 505200
Telefon 0728039730

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.07.2010
CAEN8621 · Activități de asistență medicală generală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SANO SANTERA SRL după CUI 27204630 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
470.047 lei
+22.0% vs 2023
Profit net 2024
263.801 lei
+6.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă56.1%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.908 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 42,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.678 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 95.767 lei96K lei20132014: 152.158 lei152K lei20142015: 162.239 lei162K lei20152016: 154.342 lei154K lei20162017: 203.144 lei203K lei20172023: 386.766 lei387K lei20232024: 470.047 lei470K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 470.047 lei 263.801 lei 2
2023 386.766 lei 248.771 lei 2
2017 203.144 lei 78.599 lei 2
2016 154.342 lei 38.916 lei 2
2015 162.239 lei 35.970 lei 2
2014 152.158 lei 54.309 lei 2
2013 95.767 lei 12.526 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2013–2024). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 78.510 lei 1 26 februarie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile−70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile−67 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 56,12%−8,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,3%−17,52 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 15,88×+11,68 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07×−0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,66%+9,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 90,58%+24,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,7%+17,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 235.024 lei+41.641 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,61×+0,58 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 141,67%−46,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.352 din 2.557 firme active cu bilanț depus (CAEN 8621)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 3.408 firme active din sector
SectorCAEN 8621 · Activități de asistență medicală generală →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/817/2010 → J2010000817081

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SANO SANTERA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SANO SANTERA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SANO SANTERA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SANO SANTERA SRL, cu sediul în Mun. Făgăraş, are codul unic de înregistrare (CUI) 27204630, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000817081. Firma a fost înființată la data de 23 iulie 2010 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală generală (CAEN 8621).

La ultima verificare, SANO SANTERA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 470.047 lei și un rezultat net de 263.801 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SANO SANTERA SRL?

SANO SANTERA SRL (CUI 27204630) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SANO SANTERA SRL în sectorul său?

SANO SANTERA SRL ocupă locul 1.352 din 2.557 firme active cu bilanț depus în CAEN 8621 (Activități de asistență medicală generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SANO SANTERA SRL față de firmele din același domeniu?

SANO SANTERA SRL este mai veche decât 73% dintre cele 3.408 firme active cu CAEN 8621.

Este SANO SANTERA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SANO SANTERA SRL (CUI 27204630) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SANO SANTERA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SANO SANTERA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SANO SANTERA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SANO SANTERA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SANO SANTERA SRL plătitoare de TVA?

Nu, SANO SANTERA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SANO SANTERA SRL?

În anul 2024, SANO SANTERA SRL a raportat o cifră de afaceri de 470.047 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SANO SANTERA SRL?

Firmoscop analizează SANO SANTERA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.