Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › ADYPHARM LUNCA SRL

ADYPHARM LUNCA SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Valea Lungă Com. Valea Lungă
CUI 30314021 · J2012000421017
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADYPHARM LUNCA SRL
Cod fiscal (CIF) RO30314021
Nr. Reg. Comerțului J2012000421017
Sediu social Str. Victoriei nr. 42, Sat Valea Lungă Com. Valea Lungă, jud. ALBA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CIOCANIA ADRIAN STELIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.06.2012
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADYPHARM LUNCA SRL după CUI 30314021 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
3.022.800 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
11.390 lei
-93.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 45% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital44.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 562.728 lei20142015: 668.566 lei20152016: 866.541 lei20162017: 1.104.966 lei20172018: 1.313.282 lei20182019: 1.314.935 lei20192020: 1.614.692 lei20202021: 1.618.407 lei20212022: 2.085.800 lei20222023: 2.455.656 lei20232024: 2.532.606 lei20242025: 3.022.800 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.022.800 lei 11.390 lei 3
2024 2.532.606 lei 174.319 lei 3
2023 2.455.656 lei 117.906 lei 3
2022 2.085.800 lei 79.386 lei 3
2021 1.618.407 lei 160.708 lei 3
2020 1.614.692 lei 156.725 lei 3
2019 1.314.935 lei 136.788 lei 3
2018 1.313.282 lei 89.076 lei 3
2017 1.104.966 lei 107.647 lei 3
2016 866.541 lei 97.799 lei 1
2015 668.566 lei 62.807 lei 2
2014 562.728 lei 40.510 lei 2
2013 331.581 lei 18.602 lei 2
2012 0 lei -1.759 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 143 zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 29 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,38%−6,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,78%+17,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 44,02×+39,87 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 42,22%−47,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,94%−16,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,22%−17,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.007.600 lei+163.398 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,49× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,61×+1,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 55 zile−24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,53%−8,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.010 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 4.639 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADYPHARM LUNCA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADYPHARM LUNCA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ADYPHARM LUNCA  SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADYPHARM LUNCA SRL, cu sediul în Sat Valea Lungă Com. Valea Lungă, are codul unic de înregistrare (CUI) 30314021, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000421017. Firma a fost înființată la data de 14 iunie 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

La ultima verificare, ADYPHARM LUNCA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.022.800 lei și un rezultat net de 11.390 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADYPHARM LUNCA SRL?

ADYPHARM LUNCA SRL (CUI 30314021) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ADYPHARM LUNCA SRL în sectorul său?

ADYPHARM LUNCA SRL ocupă locul 1.010 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADYPHARM LUNCA SRL față de firmele din același domeniu?

ADYPHARM LUNCA SRL este mai veche decât 35% dintre cele 4.639 firme active cu CAEN 4773.

Este ADYPHARM LUNCA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADYPHARM LUNCA SRL (CUI 30314021) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADYPHARM LUNCA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADYPHARM LUNCA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADYPHARM LUNCA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADYPHARM LUNCA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADYPHARM LUNCA SRL plătitoare de TVA?

Da, ADYPHARM LUNCA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADYPHARM LUNCA SRL?

În anul 2025, ADYPHARM LUNCA SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.022.800 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADYPHARM LUNCA SRL?

Firmoscop analizează ADYPHARM LUNCA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.