Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › NEOTIK SERV SRL

NEOTIK SERV SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 30629119 · J12/2388/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEOTIK SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO30629119
Nr. Reg. Comerțului J12/2388/2012
Sediu social Str. Arany János nr. 21, ap. 1, Mun. Cluj-Napoca, 400028
Telefon 072233250

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

ANTAL ISTVÁN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.09.2012
CAEN8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEOTIK SERV SRL după CUI 30629119 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
243.943 lei
-92.0% vs 2024
Profit net 2025
-31.443 lei
-106.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.9%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 601 de firme din Activități specializate de curățenie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 673 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 1.095.175 lei20132014: 1.057.651 lei20142015: 956.842 lei20152016: 1.150.358 lei20162017: 1.329.055 lei20172018: 2.210.319 lei20182019: 2.228.642 lei20192020: 2.223.009 lei20202022: 2.768.754 lei20222023: 2.701.980 lei20232024: 3.235.024 lei20242025: 243.943 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 243.943 lei -31.443 lei 1
2024 3.235.024 lei 485.064 lei 37
2023 2.701.980 lei 636.169 lei 40
2022 2.768.754 lei 818.805 lei 43
2020 2.223.009 lei 654.448 lei 57
2019 2.228.642 lei 717.534 lei 53
2018 2.210.319 lei 809.908 lei 45
2017 1.329.055 lei 468.189 lei 30
2016 1.150.358 lei 321.678 lei 34
2015 956.842 lei 226.959 lei 34
2014 1.057.651 lei -93.034 lei 38
2013 1.095.175 lei -235.701 lei 41
2012 298.819 lei 124.950 lei 46

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 157 zile+61 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 246 zile+123 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12,89%−27,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,06%−33,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,33×+1,76 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43×−1,32 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -12,87%−112,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -9%−45,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,94%+33,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 243.943 lei+156.510 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,7×−1,73 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,78×−32,63 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 97 zile+87 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -9,88%−31,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.850 din 4.770 firme active cu bilanț depus (CAEN 8121)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 10.406 firme active din sector
SectorCAEN 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume22
Dintre care radiate (închise)11

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEOTIK SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEOTIK SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NEOTIK SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEOTIK SERV SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 30629119, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2388/2012. Firma a fost înființată la data de 5 septembrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

La ultima verificare, NEOTIK SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 243.943 lei și un rezultat net de -31.443 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEOTIK SERV SRL?

NEOTIK SERV SRL (CUI 30629119) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NEOTIK SERV SRL în sectorul său?

NEOTIK SERV SRL ocupă locul 1.850 din 4.770 firme active cu bilanț depus în CAEN 8121 (Activități generale de curățenie a clădirilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEOTIK SERV SRL față de firmele din același domeniu?

NEOTIK SERV SRL este mai veche decât 85% dintre cele 10.406 firme active cu CAEN 8121.

Este NEOTIK SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEOTIK SERV SRL (CUI 30629119) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEOTIK SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEOTIK SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEOTIK SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEOTIK SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEOTIK SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, NEOTIK SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEOTIK SERV SRL?

În anul 2025, NEOTIK SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 243.943 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEOTIK SERV SRL?

Firmoscop analizează NEOTIK SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.