Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › ICO SECURITY SERVICES SRL

ICO SECURITY SERVICES SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 30659349 · J2012002223356
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ICO SECURITY SERVICES SRL
Cod fiscal (CIF) RO30659349
Nr. Reg. Comerțului J2012002223356
Sediu social Str. Oedip nr. 12, Mun. Timişoara
Telefon 0726154884

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COTUNA IULIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.09.2012
CAEN8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ICO SECURITY SERVICES SRL după CUI 30659349 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.940.916 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
494.244 lei
+11.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.8%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector38 angajați · peste 68% din sector

Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 275.000 lei20142015: 574.616 lei20152016: 977.504 lei20162017: 1.445.309 lei20172018: 1.641.446 lei20182019: 2.024.989 lei20192020: 2.460.183 lei20202021: 1.861.102 lei20212022: 1.975.777 lei20222023: 2.607.757 lei20232024: 2.956.627 lei20242025: 2.940.916 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.940.916 lei 494.244 lei 38
2024 2.956.627 lei 444.085 lei 48
2023 2.607.757 lei 396.262 lei 50
2022 1.975.777 lei 365.175 lei 37
2021 1.861.102 lei 434.956 lei 38
2020 2.460.183 lei 584.756 lei 56
2019 2.024.989 lei 383.748 lei 52
2018 1.641.446 lei 205.975 lei 47
2017 1.445.309 lei 105.587 lei 46
2016 977.504 lei 70.740 lei 38
2015 574.616 lei 66.265 lei 20
2014 275.000 lei 160.252 lei 2
2013 104.000 lei 55.185 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 88 zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 125 zile+63 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,81%+1,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,78%−8,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,7×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,43×−0,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,95%+1,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 41,2%+9,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,22%+8,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 77.393 lei+15.797 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,45×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 22,74%+2,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 392 din 1.119 firme active cu bilanț depus (CAEN 8001)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 1.577 firme active din sector
SectorCAEN 8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ICO SECURITY SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ICO SECURITY SERVICES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ICO SECURITY SERVICES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ICO SECURITY SERVICES SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 30659349, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012002223356. Firma a fost înființată la data de 13 septembrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).

La ultima verificare, ICO SECURITY SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.940.916 lei și un rezultat net de 494.244 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ICO SECURITY SERVICES SRL?

ICO SECURITY SERVICES SRL (CUI 30659349) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ICO SECURITY SERVICES SRL în sectorul său?

ICO SECURITY SERVICES SRL ocupă locul 392 din 1.119 firme active cu bilanț depus în CAEN 8001 (Activități de investigații și servicii private de protecție), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ICO SECURITY SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

ICO SECURITY SERVICES SRL este mai veche decât 70% dintre cele 1.577 firme active cu CAEN 8001.

Este ICO SECURITY SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ICO SECURITY SERVICES SRL (CUI 30659349) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ICO SECURITY SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ICO SECURITY SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ICO SECURITY SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ICO SECURITY SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ICO SECURITY SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, ICO SECURITY SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ICO SECURITY SERVICES SRL?

În anul 2025, ICO SECURITY SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.940.916 lei și un număr mediu de 38 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ICO SECURITY SERVICES SRL?

Firmoscop analizează ICO SECURITY SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.