Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › CAFFEFIN S.R.L.

CAFFEFIN S.R.L.

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 30804767 · J2012000536384
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAFFEFIN S.R.L.
CUI 30804767
Nr. Reg. Comerțului J2012000536384
Sediu social Aleea Stejarului nr. 1, bl. C16, sc. C, ap. 23, Mun. Râmnicu Vâlcea

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MIHAI MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.10.2012
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAFFEFIN S.R.L. după CUI 30804767 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
171.403 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
8.585 lei
+162.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 184.829 lei20142015: 195.833 lei20152016: 155.389 lei20162017: 136.363 lei20172018: 144.682 lei20182019: 154.058 lei20192020: 87.160 lei20202021: 111.151 lei20212022: 150.662 lei20222023: 134.401 lei20232024: 151.928 lei20242025: 171.403 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 171.403 lei 8.585 lei 1
2024 151.928 lei 3.275 lei 1
2023 134.401 lei 9.546 lei 1
2022 150.662 lei 34.949 lei 2
2021 111.151 lei 6.732 lei 2
2020 87.160 lei 1.157 lei 2
2019 154.058 lei 19.684 lei 2
2018 144.682 lei 1.421 lei 2
2017 136.363 lei 4.072 lei 2
2016 155.389 lei 705 lei 2
2015 195.833 lei 6.030 lei 3
2014 184.829 lei 2.373 lei 3
2013 213.229 lei 12.399 lei 2
2012 22.641 lei -1.990 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 68 zile−55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,01%+2,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,8%−5,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,45×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,2×−0,7 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 59,64%+41,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,61%+13,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,2%+5,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 171.403 lei+19.475 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,72×+1,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 32,33×+16,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile−12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,64%+3,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.126 din 13.538 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 27.183 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume100
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)53

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAFFEFIN S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAFFEFIN S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAFFEFIN S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAFFEFIN S.R.L., cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 30804767, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000536384. Firma a fost înființată la data de 19 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, CAFFEFIN S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 171.403 lei și un rezultat net de 8.585 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAFFEFIN S.R.L.?

CAFFEFIN S.R.L. (CUI 30804767) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAFFEFIN S.R.L. în sectorul său?

CAFFEFIN S.R.L. ocupă locul 5.126 din 13.538 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAFFEFIN S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CAFFEFIN S.R.L. este mai veche decât 62% dintre cele 27.183 firme active cu CAEN 5630.

Este CAFFEFIN S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAFFEFIN S.R.L. (CUI 30804767) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAFFEFIN S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAFFEFIN S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAFFEFIN S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAFFEFIN S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAFFEFIN S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CAFFEFIN S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAFFEFIN S.R.L.?

În anul 2025, CAFFEFIN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 171.403 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAFFEFIN S.R.L.?

Firmoscop analizează CAFFEFIN S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.