Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vâlcea › ROGUBA TRADING S.R.L.

ROGUBA TRADING S.R.L.

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Municipiul Râmnicu Vâlcea
CUI 30828839 · J2012000554384
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 19 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROGUBA TRADING S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO30828839
Nr. Reg. Comerțului J2012000554384
Sediu social NICOLAE BĂLCESCU nr. 5-7, Complex Comercial Traian, Municipiul Râmnicu Vâlcea

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.

Reprezentanți

GUŢĂ ROBERT MIHAIL · administratorBĂJAN GABRIEL SAVIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 19 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 19 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROGUBA TRADING S.R.L. după CUI 30828839 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.908.833 lei
+99.0% vs 2024
Profit net 2025
881.653 lei
+60.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.8%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.816 firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector36 de angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 862.206 lei20142015: 1.669.267 lei20152016: 2.043.148 lei20162017: 1.708.618 lei20172018: 1.603.484 lei20182019: 1.856.616 lei20192020: 1.853.500 lei20202021: 2.775.463 lei20212022: 3.105.066 lei20222023: 3.325.413 lei20232024: 3.469.485 lei20242025: 6.908.833 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.908.833 lei 881.653 lei 36
2024 3.469.485 lei 548.188 lei 21
2023 3.325.413 lei 576.009 lei 22
2022 3.105.066 lei 518.453 lei 22
2021 2.775.463 lei 512.348 lei 25
2020 1.853.500 lei 492.134 lei 21
2019 1.856.616 lei 323.963 lei 25
2018 1.603.484 lei 316.771 lei 22
2017 1.708.618 lei 289.884 lei 23
2016 2.043.148 lei 259.880 lei 30
2015 1.669.267 lei 167.738 lei 25
2014 862.206 lei 177.093 lei 15
2013 151.576 lei -18.104 lei 9
2012 0 lei 0 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 de zile+37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 de zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,76%−3,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,99%+19,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59×−0,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,7×+0,93 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,42%−1,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,68%−19,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,01%−19,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 191.912 lei+26.698 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,8×−0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 75,83×−49,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,56%−6,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 630 din 10.989 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 16.767 de firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROGUBA TRADING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROGUBA TRADING S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ROGUBA TRADING S.R.L., cu sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 30828839, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000554384. Firma a fost înființată la data de 25 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, ROGUBA TRADING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.908.833 lei și un rezultat net de 881.653 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROGUBA TRADING S.R.L.?

ROGUBA TRADING S.R.L. (CUI 30828839) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROGUBA TRADING S.R.L. în sectorul său?

ROGUBA TRADING S.R.L. ocupă locul 630 din 10.989 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROGUBA TRADING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ROGUBA TRADING S.R.L. este mai veche decât 82% dintre cele 16.767 de firme active cu CAEN 5611.

Este ROGUBA TRADING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROGUBA TRADING S.R.L. (CUI 30828839) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROGUBA TRADING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROGUBA TRADING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROGUBA TRADING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROGUBA TRADING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROGUBA TRADING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ROGUBA TRADING S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROGUBA TRADING S.R.L.?

În anul 2025, ROGUBA TRADING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.908.833 lei și un număr mediu de 36 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROGUBA TRADING S.R.L.?

Firmoscop analizează ROGUBA TRADING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.