Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.

OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sat Bixad Com. Bixad
CUI 31237571 · J30/138/2013
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO31237571
Nr. Reg. Comerțului J30/138/2013
Sediu social BIXAD nr. 14/A, Sat Bixad Com. Bixad, jud. SATU MARE, 447055
Telefon 0747871146

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

OLECAN DANIEL NICUŞOR · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.02.2013
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. după CUI 31237571 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
259.211 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
72.112 lei
+136.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.8%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 871.342 lei20142015: 1.116.592 lei20152016: 980.901 lei20162017: 689.421 lei20172018: 995.646 lei20182019: 1.630.426 lei20192020: 978.511 lei20202021: 1.460.550 lei20212022: 1.235.836 lei20222023: 523.385 lei20232024: 219.100 lei20242025: 259.211 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 259.211 lei 72.112 lei
2024 219.100 lei -195.201 lei 3
2023 523.385 lei 56.637 lei 6
2022 1.235.836 lei 405.760 lei 8
2021 1.460.550 lei 386.882 lei 12
2020 978.511 lei 253.270 lei 9
2019 1.630.426 lei 635.598 lei 10
2018 995.646 lei 511.959 lei 7
2017 689.421 lei 413.194 lei 4
2016 980.901 lei 475.016 lei 8
2015 1.116.592 lei 181.194 lei 8
2014 871.342 lei 312.679 lei 10
2013 1.590.763 lei 378.842 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 451 zile−209 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 320 zile−57 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,82%+116,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 131,6%−28,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,76×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,6%+108,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -31,6%+28,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,06×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 50,62%+96,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.070 din 32.094 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 67.247 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L., cu sediul în Sat Bixad Com. Bixad, are codul unic de înregistrare (CUI) 31237571, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/138/2013. Firma a fost înființată la data de 15 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 259.211 lei și un rezultat net de 72.112 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.?

OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. (CUI 31237571) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. în sectorul său?

OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. ocupă locul 11.070 din 32.094 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. este mai veche decât 68% dintre cele 67.247 firme active cu CAEN 4120.

Este OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. (CUI 31237571) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.?

În anul 2025, OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 259.211 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop analizează OLECONSTRUCT ROMANIA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.