Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › MULTICOM SRL

MULTICOM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Zalău
CUI 3247219 · J1992000200311
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MULTICOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO3247219
Nr. Reg. Comerțului J1992000200311
Sediu social Bld. Mihai Viteazul nr. 58/C, Mun. Zalău, jud. SĂLAJ
Telefon 0260606123

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IEPURE GAVRIL · administratorIEPURE FLOARE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.03.1992
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MULTICOM SRL după CUI 3247219 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
106.722.023 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
5.403.731 lei
+164.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.1%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector114 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 57.167.094 lei20142015: 60.309.355 lei20152016: 69.328.217 lei20162017: 81.318.981 lei20172018: 91.752.861 lei20182019: 96.605.339 lei20192020: 84.690.950 lei20202021: 92.724.979 lei20212022: 107.983.298 lei20222023: 108.636.532 lei20232024: 113.966.003 lei20242025: 106.722.023 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 106.722.023 lei 5.403.731 lei 114
2024 113.966.003 lei 2.041.205 lei 120
2023 108.636.532 lei 4.832.271 lei 117
2022 107.983.298 lei 6.341.039 lei 116
2021 92.724.979 lei 5.090.892 lei 113
2020 84.690.950 lei 4.172.147 lei 116
2019 96.605.339 lei 5.802.663 lei 133
2018 91.752.861 lei 5.200.995 lei 134
2017 81.318.981 lei 3.898.299 lei 128
2016 69.328.217 lei 5.164.041 lei 115
2015 60.309.355 lei 3.588.395 lei 101
2014 57.167.094 lei 3.771.393 lei 94
2013 51.493.560 lei 2.525.565 lei 99
2012 47.169.868 lei 1.360.726 lei 95
2011 47.074.003 lei 1.708.350 lei 87
2010 38.766.886 lei 928.223 lei 74
2009 36.000.295 lei 531.504 lei 73
2008 39.664.595 lei 417.186 lei 98

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 69 zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,06%+3,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,1%+13,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,62×−1,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,63×+0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,83%+11,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,22%+6,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,74%−13,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 936.158 lei−13.559 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,02×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,23×−0,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 70 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,19%+3,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 38 din 3.907 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 4.997 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1.715
Valoare totală (2024–2026)1.821.649 lei

Cumpărători: Compania de Apa Somes S.A., CITADIN ZALAU SRL, SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ZALAU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MULTICOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MULTICOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MULTICOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MULTICOM SRL, cu sediul în Mun. Zalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 3247219, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000200311. Firma a fost înființată la data de 15 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, MULTICOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 106.722.023 lei și un rezultat net de 5.403.731 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MULTICOM SRL?

MULTICOM SRL (CUI 3247219) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MULTICOM SRL în sectorul său?

MULTICOM SRL ocupă locul 38 din 3.907 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MULTICOM SRL față de firmele din același domeniu?

MULTICOM SRL este mai veche decât 98% dintre cele 4.997 firme active cu CAEN 4683.

Este MULTICOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MULTICOM SRL (CUI 3247219) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MULTICOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MULTICOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MULTICOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MULTICOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MULTICOM SRL plătitoare de TVA?

Da, MULTICOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MULTICOM SRL?

În anul 2025, MULTICOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 106.722.023 lei și un număr mediu de 114 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MULTICOM SRL?

Firmoscop analizează MULTICOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.