Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › LEVIS COM SRL

LEVIS COM SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Sat Sărmăşag Com. Sărmăşag
CUI 8735954 · J1996000194317
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LEVIS COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO8735954
Nr. Reg. Comerțului J1996000194317
Sediu social Str. MORII nr. 19, Sat Sărmăşag Com. Sărmăşag, jud. SĂLAJ, 457330
Telefon 0260655297

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SZABO LEVENTE ODON · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.08.1996
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LEVIS COM SRL după CUI 8735954 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
12.406.078 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
246.466 lei
+17.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.0%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector18 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.934.304 lei20142015: 5.416.133 lei20152016: 6.157.534 lei20162017: 8.575.035 lei20172018: 7.896.499 lei20182019: 9.544.159 lei20192020: 9.919.793 lei20202021: 10.398.950 lei20212022: 12.235.114 lei20222023: 11.021.100 lei20232024: 14.637.828 lei20242025: 12.406.078 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.406.078 lei 246.466 lei 18
2024 14.637.828 lei 210.061 lei 18
2023 11.021.100 lei 211.378 lei 17
2022 12.235.114 lei 472.357 lei 21
2021 10.398.950 lei 403.390 lei 22
2020 9.919.793 lei 512.481 lei 22
2019 9.544.159 lei 685.799 lei 23
2018 7.896.499 lei 470.824 lei 22
2017 8.575.035 lei 517.177 lei 21
2016 6.157.534 lei 132.750 lei 20
2015 5.416.133 lei 322.380 lei 19
2014 5.934.304 lei 477.803 lei 18
2013 5.191.353 lei 319.117 lei 16
2012 4.447.838 lei 182.965 lei 16
2011 3.540.948 lei 11.756 lei 18
2010 4.187.690 lei 94.132 lei 17
2009 3.699.208 lei 50.935 lei 18
2008 4.858.278 lei 84.035 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,99%+0,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,7%+9,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,26×−1,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×+0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,11%+0,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,85%+0,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,3%−9,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 689.227 lei−123.986 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,43×−0,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,39×−0,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 108 zile+18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,37%+0,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 427 din 3.911 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 5.001 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)69
Valoare totală (2024–2026)145.536 lei

Cumpărători: COMUNA BOBOTA (PRIMARIA), Comuna Bocsa (Primaria comunei Bocsa), LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 SARMASAG

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LEVIS COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LEVIS COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LEVIS COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LEVIS COM SRL, cu sediul în Sat Sărmăşag Com. Sărmăşag, are codul unic de înregistrare (CUI) 8735954, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000194317. Firma a fost înființată la data de 28 august 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, LEVIS COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.406.078 lei și un rezultat net de 246.466 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LEVIS COM SRL?

LEVIS COM SRL (CUI 8735954) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LEVIS COM SRL în sectorul său?

LEVIS COM SRL ocupă locul 427 din 3.911 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LEVIS COM SRL față de firmele din același domeniu?

LEVIS COM SRL este mai veche decât 92% dintre cele 5.001 firme active cu CAEN 4683.

Este LEVIS COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LEVIS COM SRL (CUI 8735954) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LEVIS COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LEVIS COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LEVIS COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LEVIS COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LEVIS COM SRL plătitoare de TVA?

Da, LEVIS COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LEVIS COM SRL?

În anul 2025, LEVIS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.406.078 lei și un număr mediu de 18 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LEVIS COM SRL?

Firmoscop analizează LEVIS COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.