Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL

AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Com. Curcani
CUI 33662187 · J51/314/2014
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL
Cod fiscal (CIF) RO33662187
Nr. Reg. Comerțului J51/314/2014
Sediu social Str. ŞCOLII nr. 30, Camera nr. 1, Com. Curcani, jud. CĂLĂRAŞI, 917040

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

RĂDUCANU AURICĂ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.10.2014
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL după CUI 33662187 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
5.830.680 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
114.656 lei
-65.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.0%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 36.400 lei20142015: 1.646.698 lei20152016: 3.068.861 lei20162017: 4.145.460 lei20172018: 4.937.973 lei20182019: 5.605.818 lei20192020: 5.951.482 lei20202021: 5.654.905 lei20212022: 6.047.144 lei20222023: 6.033.840 lei20232024: 5.495.664 lei20242025: 5.830.680 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.830.680 lei 114.656 lei 8
2024 5.495.664 lei 330.510 lei 9
2023 6.033.840 lei 112.412 lei 8
2022 6.047.144 lei -11.298 lei 10
2021 5.654.905 lei 170.013 lei 10
2020 5.951.482 lei 114.768 lei 11
2019 5.605.818 lei -880.915 lei 10
2018 4.937.973 lei 21.245 lei 10
2017 4.145.460 lei 26.432 lei 9
2016 3.068.861 lei 51.923 lei 6
2015 1.646.698 lei 142.224 lei 5
2014 36.400 lei 7.265 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 179 zile−32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,97%−4,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,13%−3,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,01%−6,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,29%+3,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 728.835 lei+118.206 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,04×+0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,99×+1,03 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 91 zile−32 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,45%−5,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 105 din 672 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 8,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.542 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 91.186 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL, cu sediul în Com. Curcani, are codul unic de înregistrare (CUI) 33662187, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/314/2014. Firma a fost înființată la data de 7 octombrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.830.680 lei și un rezultat net de 114.656 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL?

AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL (CUI 33662187) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL în sectorul său?

AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL ocupă locul 1.542 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL față de firmele din același domeniu?

AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL este mai veche decât 40% dintre cele 91.186 firme active cu CAEN 4711.

Este AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL (CUI 33662187) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL plătitoare de TVA?

Da, AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL?

În anul 2025, AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.830.680 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL?

Firmoscop analizează AURA & RAREȘ IMPORT EXPORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.