Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › LUMEN PROIECT S.R.L.

LUMEN PROIECT S.R.L.

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Mun. Câmpina
CUI 33878122 · J29/2929/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUMEN PROIECT S.R.L.
CUI 33878122
Nr. Reg. Comerțului J29/2929/2022
Sediu social Str. Griviţei nr. 81, Mun. Câmpina, jud. PRAHOVA, 105600
Telefon 0724375018

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GHERMAN CĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 06.10.2022
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUMEN PROIECT S.R.L. după CUI 33878122 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
36.627 lei
-70.0% vs 2024
Profit net 2025
24.835 lei
-71.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă67.8%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 51.750 lei20142015: 181.220 lei20152016: 48.000 lei20162017: 66.200 lei20172018: 51.000 lei20182019: 122.300 lei20192020: 21.500 lei20202021: 56.500 lei20212022: 248.216 lei20222023: 473.531 lei20232024: 121.573 lei20242025: 36.627 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 36.627 lei 24.835 lei
2024 121.573 lei 87.305 lei
2023 473.531 lei 407.331 lei 1
2022 248.216 lei 235.520 lei 1
2021 56.500 lei 51.179 lei
2020 21.500 lei 17.724 lei
2019 122.300 lei 115.087 lei
2018 51.000 lei 47.495 lei
2017 66.200 lei 61.387 lei
2016 48.000 lei 36.996 lei
2015 181.220 lei 78.679 lei
2014 51.750 lei 15.899 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−257 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 109 zile−278 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 67,81%−4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−49,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,97 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 90,2%−8,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 90,2%+40,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+49,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,33×+0,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 366,58%−211,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.597 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 12.920 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 06.10.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 06.10.2022 → mandat administratori expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Prahova
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Municipiul Câmpina
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14170/2014 → J29/2929/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Prahova → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Câmpina → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/2929/2022 → J40/14170/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 06.10.2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUMEN PROIECT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUMEN PROIECT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUMEN PROIECT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUMEN PROIECT S.R.L., cu sediul în Mun. Câmpina, are codul unic de înregistrare (CUI) 33878122, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/2929/2022. Firma a fost înființată la data de 8 decembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, LUMEN PROIECT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 36.627 lei și un rezultat net de 24.835 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUMEN PROIECT S.R.L.?

LUMEN PROIECT S.R.L. (CUI 33878122) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUMEN PROIECT S.R.L. în sectorul său?

LUMEN PROIECT S.R.L. ocupă locul 6.597 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUMEN PROIECT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LUMEN PROIECT S.R.L. este mai veche decât 49% dintre cele 12.920 firme active cu CAEN 4690.

Este LUMEN PROIECT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUMEN PROIECT S.R.L. (CUI 33878122) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUMEN PROIECT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUMEN PROIECT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUMEN PROIECT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUMEN PROIECT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUMEN PROIECT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LUMEN PROIECT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUMEN PROIECT S.R.L.?

În anul 2025, LUMEN PROIECT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 36.627 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUMEN PROIECT S.R.L.?

Firmoscop analizează LUMEN PROIECT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.