Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › R.E.V. TRAVEL SRL

R.E.V. TRAVEL SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Ghimbav Orş. Ghimbav
CUI 34185337 · J2015000329084
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire R.E.V. TRAVEL SRL
CUI 34185337
Nr. Reg. Comerțului J2015000329084
Sediu social Str HERMANN OBERTH nr. 25, Sat Ghimbav Orş. Ghimbav, jud. BRAŞOV

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GRIGORESCU FLORIAN VALERICĂ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.03.2015
CAEN0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută R.E.V. TRAVEL SRL după CUI 34185337 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2024
67.760 lei
-59.0% vs 2023
Profit net 2024
-221.504 lei
-75.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-326.9%
Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 1.273.911 lei1,3 mil. lei20152016: 1.958.757 lei2,0 mil. lei20162017: 2.067.870 lei2,1 mil. lei20172018: 2.459.309 lei2,5 mil. lei20182019: 483.119 lei483K lei20192020: 22.454 lei22K lei20202021: 455.395 lei455K lei20212022: 381.786 lei382K lei20222023: 164.554 lei165K lei20232024: 67.760 lei68K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 67.760 lei -221.504 lei 2
2023 164.554 lei -126.200 lei 1
2022 381.786 lei 146.707 lei 10
2021 455.395 lei 239.625 lei 2
2020 22.454 lei -112.370 lei 1
2019 483.119 lei -170.744 lei 6
2018 2.459.309 lei 116.257 lei 25
2017 2.067.870 lei 125.969 lei 22
2016 1.958.757 lei 158.032 lei 21
2015 1.273.911 lei 198.472 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2015–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.876 zile+1.137 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -326,89%−250,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,28%+4,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,95×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,05×+0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -66,95%−33,6 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -32,62%−14,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,72%−4,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 33.880 lei−130.674 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -76,57%−33,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 648 din 925 firme active cu bilanț depus (CAEN 0812)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 1.652 firme active din sector
SectorCAEN 0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru R.E.V. TRAVEL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți R.E.V. TRAVEL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru R.E.V. TRAVEL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

R.E.V. TRAVEL SRL, cu sediul în Sat Ghimbav Orş. Ghimbav, are codul unic de înregistrare (CUI) 34185337, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000329084. Firma a fost înființată la data de 4 martie 2015 și are ca obiect principal de activitate Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN 0812).

La ultima verificare, R.E.V. TRAVEL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 67.760 lei și un rezultat net de -221.504 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are R.E.V. TRAVEL SRL?

R.E.V. TRAVEL SRL (CUI 34185337) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă R.E.V. TRAVEL SRL în sectorul său?

R.E.V. TRAVEL SRL ocupă locul 648 din 925 firme active cu bilanț depus în CAEN 0812 (Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este R.E.V. TRAVEL SRL față de firmele din același domeniu?

R.E.V. TRAVEL SRL este mai veche decât 62% dintre cele 1.652 firme active cu CAEN 0812.

Este R.E.V. TRAVEL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare R.E.V. TRAVEL SRL (CUI 34185337) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este R.E.V. TRAVEL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, R.E.V. TRAVEL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în R.E.V. TRAVEL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru R.E.V. TRAVEL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este R.E.V. TRAVEL SRL plătitoare de TVA?

Nu, R.E.V. TRAVEL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a R.E.V. TRAVEL SRL?

În anul 2024, R.E.V. TRAVEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 67.760 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu R.E.V. TRAVEL SRL?

Firmoscop analizează R.E.V. TRAVEL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.