Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › TOP LINE CONSTRUCT SRL

TOP LINE CONSTRUCT SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Buneşti Com. Mălureni
CUI 34251414 · J2023002488036
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOP LINE CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO34251414
Nr. Reg. Comerțului J2023002488036
Sediu Sat Buneşti Com. Mălureni, Braşov

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

LĂZĂROIU ŞTEFAN-FLORIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 16.11.2023
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOP LINE CONSTRUCT SRL după CUI 34251414 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
28.295.530 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
2.255.426 lei
+5.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector26 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital6.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 104.947 lei20152016: 686.269 lei20162017: 2.503.687 lei20172018: 9.260.670 lei20182019: 15.068.442 lei20192020: 23.754.316 lei20202021: 11.120.131 lei20212022: 11.381.824 lei20222023: 6.358.186 lei20232024: 25.499.022 lei20242025: 28.295.530 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 28.295.530 lei 2.255.426 lei 26
2024 25.499.022 lei 2.146.394 lei 13
2023 6.358.186 lei 543.531 lei 18
2022 11.381.824 lei 504.986 lei 24
2021 11.120.131 lei 503.705 lei 45
2020 23.754.316 lei 3.266.910 lei 61
2019 15.068.442 lei 1.535.973 lei 59
2018 9.260.670 lei 1.236.373 lei 15
2017 2.503.687 lei 168.371 lei 2
2016 686.269 lei 37.609 lei 3
2015 104.947 lei 13.273 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 164 zile−54 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 90 zile−39 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,97%−0,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,95%−1,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,16× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,12×−0,97 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 108,45%+8,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,23%+2,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,05%+1,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.088.290 lei−873.173 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,91×+0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,85×+1,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 75 zile−21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,7% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 482 din 19.788 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 32.005 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)15
Valoare totală (2024–2026)65.720.658 lei

Autorități: MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA, MUNICIPIUL CAMPULUNG, MUNICIPIUL CURTEA DE ARGES

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)663.150 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL PITESTI - CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI PITESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Braşov → Sat Buneşti Com. Mălureni
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/256/2016 → J2023002488036
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 16.11.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 16.11.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Argeş → Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Buneşti, Comuna Mălureni → Municipiul Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023002488036 → J8/256/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Argeş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Buneşti, Comuna Mălureni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/3343/2015 → J2023002488036
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Braşov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Braşov → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023002488036 → J40/3343/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 16.11.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/256/2016 → J2023002488036

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOP LINE CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOP LINE CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TOP LINE CONSTRUCT  SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOP LINE CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Buneşti Com. Mălureni, are codul unic de înregistrare (CUI) 34251414, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023002488036. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2015 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, TOP LINE CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28.295.530 lei și un rezultat net de 2.255.426 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOP LINE CONSTRUCT SRL?

TOP LINE CONSTRUCT SRL (CUI 34251414) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TOP LINE CONSTRUCT SRL în sectorul său?

TOP LINE CONSTRUCT SRL ocupă locul 482 din 19.788 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOP LINE CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

TOP LINE CONSTRUCT SRL este mai veche decât 78% dintre cele 32.005 firme active cu CAEN 4100.

Este TOP LINE CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOP LINE CONSTRUCT SRL (CUI 34251414) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOP LINE CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOP LINE CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOP LINE CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOP LINE CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOP LINE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, TOP LINE CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOP LINE CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, TOP LINE CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 28.295.530 lei și un număr mediu de 26 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOP LINE CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează TOP LINE CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.