Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › STINGO PRODSERV IMPEX SRL

STINGO PRODSERV IMPEX SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Corlăteşti Com. Berceni
CUI 34268211 · J2015000432292
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STINGO PRODSERV IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO34268211
Nr. Reg. Comerțului J2015000432292
Sediu social Str. Nicolae Bălcescu nr. 134H, Sat Corlăteşti Com. Berceni, jud. PRAHOVA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CORBU EMIL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.03.2015
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STINGO PRODSERV IMPEX SRL după CUI 34268211 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.984.582 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
558.353 lei
-1.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.1%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 202.353 lei20152016: 395.113 lei20162017: 621.552 lei20172018: 750.124 lei20182019: 981.446 lei20192020: 840.636 lei20202021: 1.144.168 lei20212022: 1.538.203 lei20222023: 1.991.962 lei20232024: 2.257.268 lei20242025: 1.984.582 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.984.582 lei 558.353 lei 5
2024 2.257.268 lei 567.098 lei 5
2023 1.991.962 lei 773.824 lei 6
2022 1.538.203 lei 627.596 lei 5
2021 1.144.168 lei 462.075 lei 4
2020 840.636 lei 357.646 lei 4
2019 981.446 lei 371.067 lei 4
2018 750.124 lei 422.455 lei 3
2017 621.552 lei 399.590 lei 3
2016 395.113 lei 225.974 lei 2
2015 202.353 lei 141.100 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 180 zile+118 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 141 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,13%+3,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,97%+18,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,63×−2,56 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,6×+0,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,47%−0,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,71%−6,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63%−19,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 396.916 lei−54.538 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,77×−0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,61×−34,87 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 52,61%+14,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.198 din 8.203 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 12.909 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)75
Valoare totală (2024–2026)125.394 lei

Cumpărători: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Prahova, INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI, BIBLIOTECA METROPOLITANA BUCURESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STINGO PRODSERV IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STINGO PRODSERV IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STINGO PRODSERV IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STINGO PRODSERV IMPEX SRL, cu sediul în Sat Corlăteşti Com. Berceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 34268211, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000432292. Firma a fost înființată la data de 23 martie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, STINGO PRODSERV IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.984.582 lei și un rezultat net de 558.353 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STINGO PRODSERV IMPEX SRL?

STINGO PRODSERV IMPEX SRL (CUI 34268211) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STINGO PRODSERV IMPEX SRL în sectorul său?

STINGO PRODSERV IMPEX SRL ocupă locul 2.198 din 8.203 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STINGO PRODSERV IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

STINGO PRODSERV IMPEX SRL este mai veche decât 48% dintre cele 12.909 firme active cu CAEN 4690.

Este STINGO PRODSERV IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STINGO PRODSERV IMPEX SRL (CUI 34268211) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STINGO PRODSERV IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STINGO PRODSERV IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STINGO PRODSERV IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STINGO PRODSERV IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STINGO PRODSERV IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, STINGO PRODSERV IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STINGO PRODSERV IMPEX SRL?

În anul 2025, STINGO PRODSERV IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.984.582 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STINGO PRODSERV IMPEX SRL?

Firmoscop analizează STINGO PRODSERV IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.