Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL

LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Săcele
CUI 36259856 · J08/1387/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL
Cod fiscal (CIF) RO36259856
Nr. Reg. Comerțului J08/1387/2016
Sediu social Str. Viitorului nr. 26, bl. 26, sc. B, ap. 4, Mun. Săcele, jud. BRAŞOV, 505600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.06.2016
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL după CUI 36259856 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
45.000 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
31.044 lei
+81.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă69.0%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 22.680 lei23K lei20172018: 97.829 lei98K lei20182019: 28.250 lei28K lei20192020: 68.830 lei69K lei20202021: 124.180 lei124K lei20212022: 42.730 lei43K lei20222023: 57.208 lei57K lei20232024: 40.450 lei40K lei20242025: 45.000 lei45K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 45.000 lei 31.044 lei
2024 40.450 lei 17.111 lei
2023 57.208 lei 16.563 lei 1
2022 42.730 lei -2.787 lei 1
2021 124.180 lei 418 lei 1
2020 68.830 lei 22.113 lei 1
2019 28.250 lei -9.166 lei 1
2018 97.829 lei 686 lei 1
2017 22.680 lei -1.773 lei 1
2016 -252 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 111 zile+47 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 68,99%+26,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,37%+1,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,29×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,36%+0,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 69,18%−0,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,63%−1,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor −0,65 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 459,98%+346,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36.532 din 45.272 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 74.240 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1387/2016 → J08/1387/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/1387/2016 → J8/1387/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1387/2016 → J08/1387/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL, cu sediul în Mun. Săcele, are codul unic de înregistrare (CUI) 36259856, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1387/2016. Firma a fost înființată la data de 29 iunie 2016 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45.000 lei și un rezultat net de 31.044 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL?

LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL (CUI 36259856) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL în sectorul său?

LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL ocupă locul 36.532 din 45.272 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL față de firmele din același domeniu?

LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL este mai veche decât 59% dintre cele 74.240 firme active cu CAEN 4941.

Este LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL (CUI 36259856) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL plătitoare de TVA?

Da, LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL?

În anul 2025, LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL a raportat o cifră de afaceri de 45.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL?

Firmoscop analizează LUAN TRANSPORT ŞI CONSTRUCŢII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.