Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › MURTECH TOOLS SRL

MURTECH TOOLS SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 36402599 · J2016003006125
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MURTECH TOOLS SRL
Cod fiscal (CIF) RO36402599
Nr. Reg. Comerțului J2016003006125
Sediu social Cal. Floreşti nr. 62, bl. A1, sc. 7, et. 8, ap. 225, Mun. Cluj-Napoca, 400522
Telefon 0745926079

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUREŞAN CLAUDIU CIPRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.08.2016
CAEN4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MURTECH TOOLS SRL după CUI 36402599 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.270.114 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
658.452 lei
+21.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.5%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 364 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 21% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 354 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 51.550 lei52K lei20162017: 527.558 lei528K lei20172018: 1.368.264 lei1,4 mil. lei20182019: 2.444.803 lei2,4 mil. lei20192020: 1.949.900 lei1,9 mil. lei20202021: 2.539.045 lei2,5 mil. lei20212022: 3.166.865 lei3,2 mil. lei20222023: 3.987.391 lei4,0 mil. lei20232024: 4.361.785 lei4,4 mil. lei20242025: 5.270.114 lei5,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.270.114 lei 658.452 lei 1
2024 4.361.785 lei 543.784 lei 1
2023 3.987.391 lei 580.817 lei 1
2022 3.166.865 lei 438.149 lei 1
2021 2.539.045 lei 377.085 lei 1
2020 1.949.900 lei 301.269 lei 1
2019 2.444.803 lei 342.800 lei 1
2018 1.368.264 lei 170.312 lei 1
2017 527.558 lei 53.465 lei 1
2016 51.550 lei 4.818 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 152 zile+47 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 100 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,49% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,79%+13,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,3×−0,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,31×+1,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,52%+24,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,1%−4,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,21%−13,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 5.270.114 lei+908.329 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,85×−0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,4×−6,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,41% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 100 din 514 firme active cu bilanț depus (CAEN 4662)
Vechime relativămai veche decât 36% dintre cele 733 firme active din sector
SectorCAEN 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 16 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/3006/2016 → J2016003006125
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2016003006125 → J12/3006/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/3006/2016 → J2016003006125

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MURTECH TOOLS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MURTECH TOOLS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MURTECH TOOLS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MURTECH TOOLS SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 36402599, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016003006125. Firma a fost înființată la data de 8 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN 4662).

La ultima verificare, MURTECH TOOLS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.270.114 lei și un rezultat net de 658.452 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MURTECH TOOLS SRL?

MURTECH TOOLS SRL (CUI 36402599) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MURTECH TOOLS SRL în sectorul său?

MURTECH TOOLS SRL ocupă locul 100 din 514 firme active cu bilanț depus în CAEN 4662 (Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MURTECH TOOLS SRL față de firmele din același domeniu?

MURTECH TOOLS SRL este mai veche decât 36% dintre cele 733 firme active cu CAEN 4662.

Este MURTECH TOOLS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MURTECH TOOLS SRL (CUI 36402599) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MURTECH TOOLS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MURTECH TOOLS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MURTECH TOOLS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MURTECH TOOLS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MURTECH TOOLS SRL plătitoare de TVA?

Da, MURTECH TOOLS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MURTECH TOOLS SRL?

În anul 2025, MURTECH TOOLS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.270.114 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MURTECH TOOLS SRL?

Firmoscop analizează MURTECH TOOLS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.