Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › EPINVEST SRL

EPINVEST SRL

Înființată în 1994 · 31 de ani vechime · Com. Floreşti
CUI 6541951 · J1994003548120
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EPINVEST SRL
Cod fiscal (CIF) RO6541951
Nr. Reg. Comerțului J1994003548120
Sediu social Str. AVRAM IANCU nr. 502-504, Comuna Floreşti, jud. Cluj, 3400
Telefon 0264590971

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

ALEXANDROAIE DAN · administratorBENEDEK ZSOLT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EPINVEST SRL după CUI 6541951 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
37.337.627 lei
-5,0% vs 2024
Profit net 2025
-1.653.067 lei
-296,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.4%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 364 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector63 de angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 354 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 15.331.697 lei20142015: 19.234.018 lei20152016: 20.422.334 lei20162017: 26.346.247 lei20172018: 31.642.457 lei20182019: 30.072.252 lei20192020: 30.987.494 lei20202021: 36.812.246 lei20212022: 39.158.794 lei20222023: 45.859.939 lei20232024: 39.473.783 lei20242025: 37.337.627 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 37.337.627 lei -1.653.067 lei 63
2024 39.473.783 lei 840.628 lei 70
2023 45.859.939 lei 2.473.557 lei 63
2022 39.158.794 lei 1.557.029 lei 59
2021 36.812.246 lei 1.791.654 lei 66
2020 30.987.494 lei 1.276.848 lei 68
2019 30.072.252 lei 306.397 lei 62
2018 31.642.457 lei 803.184 lei 69
2017 26.346.247 lei 217.085 lei 64
2016 20.422.334 lei 170.398 lei 68
2015 19.234.018 lei 605.035 lei 70
2014 15.331.697 lei 198.007 lei 54
2013 12.074.380 lei 46.679 lei 55
2012 13.605.150 lei 371.796 lei 62
2011 14.605.040 lei 267.974 lei 66
2010 14.190.044 lei 349.780 lei 67
2009 14.251.451 lei 80.602 lei 64
2008 25.536.739 lei 654.280 lei 80

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 71.722 lei 2 26 mai 2026 – 7 iulie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 164 de zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 64 de zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,43%−6,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,64%+6,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,71×−0,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,56×+0,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -15,38%−21,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,78%−8,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,6%−7,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 592.661 lei+28.750 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,31×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,02× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 180 de zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,23%−6,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 505 firme active cu bilanț depus (CAEN 4662)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 712 firme active din sector
SectorCAEN 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2026)119.600 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 235.780 lei

Autorități: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

Achiziții directe (SEAP)662
Valoare totală (2024–2026)1.652.271 lei

Cumpărători: Compania de Apa Somes S.A., APASERV SATU MARE S.A., VITAL S.A. BAIA MARE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume14
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EPINVEST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EPINVEST SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EPINVEST SRL, cu sediul în Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 6541951, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994003548120. Firma a fost înființată la data de 15 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN 4662).

La ultima verificare, EPINVEST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 37.337.627 lei și un rezultat net de -1.653.067 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EPINVEST SRL?

EPINVEST SRL (CUI 6541951) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EPINVEST SRL în sectorul său?

EPINVEST SRL ocupă locul 22 din 505 firme active cu bilanț depus în CAEN 4662 (Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EPINVEST SRL față de firmele din același domeniu?

EPINVEST SRL este mai veche decât 97% dintre cele 712 firme active cu CAEN 4662.

Este EPINVEST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EPINVEST SRL (CUI 6541951) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EPINVEST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EPINVEST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EPINVEST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EPINVEST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EPINVEST SRL plătitoare de TVA?

Da, EPINVEST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EPINVEST SRL?

În anul 2025, EPINVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 37.337.627 lei și un număr mediu de 63 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EPINVEST SRL?

Firmoscop analizează EPINVEST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4662 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.