Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › EURO MEAT TRADE SRL

EURO MEAT TRADE SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Orş. Chitila
CUI 36459528 · J2016003441230
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EURO MEAT TRADE SRL
Cod fiscal (CIF) RO36459528
Nr. Reg. Comerțului J2016003441230
Sediu social CARTIERULUI nr. 12, et. 2, respectiv biroul nr. 1, Oraş Chitila, jud. Ilfov, 77045

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

DUMITRAŞCU DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EURO MEAT TRADE SRL după CUI 36459528 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
78.647.289 lei
-4,0% vs 2024
Profit net 2025
532.743 lei
+61,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 349 de firme din Prelucrarea și conservarea cărnii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector37 de angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 6 angajați, din 360 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital11.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 45.825 lei46K lei20162017: 429.526 lei430K lei20172018: 3.586.299 lei3,6 mil. lei20182019: 28.671.564 lei29 mil. lei20192020: 54.396.143 lei54 mil. lei20202021: 57.376.831 lei57 mil. lei20212022: 62.409.386 lei62 mil. lei20222023: 81.219.336 lei81 mil. lei20232024: 82.093.684 lei82 mil. lei20242025: 78.647.289 lei79 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 78.647.289 lei 532.743 lei 37
2024 82.093.684 lei 329.566 lei 38
2023 81.219.336 lei 465.430 lei 37
2022 62.409.386 lei -44.705 lei 34
2021 57.376.831 lei 210.751 lei 27
2020 54.396.143 lei 1.523.421 lei 14
2019 28.671.564 lei 746.403 lei 5
2018 3.586.299 lei 319.727 lei 2
2017 429.526 lei 272.523 lei 1
2016 45.825 lei 43.739 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 de zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 de zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,68%+0,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 92,19%−0,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,08× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 11,34×−0,44 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34%+9,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,76%+0,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 8,13%+0,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.125.602 lei−34.758 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,08×−0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,05×−1,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 de zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,16%+0,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 34 din 534 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1011)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 905 firme active din sector
SectorCAEN 1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume22
Dintre care radiate (închise)15

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EURO MEAT TRADE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EURO MEAT TRADE SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EURO MEAT TRADE SRL, cu sediul în Orş. Chitila, are codul unic de înregistrare (CUI) 36459528, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016003441230. Firma a fost înființată la data de 25 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea și conservarea cărnii (CAEN 1011).

La ultima verificare, EURO MEAT TRADE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 78.647.289 lei și un rezultat net de 532.743 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EURO MEAT TRADE SRL?

EURO MEAT TRADE SRL (CUI 36459528) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EURO MEAT TRADE SRL în sectorul său?

EURO MEAT TRADE SRL ocupă locul 34 din 534 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1011 (Prelucrarea și conservarea cărnii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EURO MEAT TRADE SRL față de firmele din același domeniu?

EURO MEAT TRADE SRL este mai veche decât 45% dintre cele 905 firme active cu CAEN 1011.

Este EURO MEAT TRADE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EURO MEAT TRADE SRL (CUI 36459528) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EURO MEAT TRADE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EURO MEAT TRADE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EURO MEAT TRADE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EURO MEAT TRADE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EURO MEAT TRADE SRL plătitoare de TVA?

Da, EURO MEAT TRADE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EURO MEAT TRADE SRL?

În anul 2025, EURO MEAT TRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 78.647.289 lei și un număr mediu de 37 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EURO MEAT TRADE SRL?

Firmoscop analizează EURO MEAT TRADE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Ilfov →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1011 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.