Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › PCM TOOLING PROGRESS SRL

PCM TOOLING PROGRESS SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Câmpulung
CUI 37252686 · J2017000531036
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PCM TOOLING PROGRESS SRL
Cod fiscal (CIF) RO37252686
Nr. Reg. Comerțului J2017000531036
Sediu social Str. Mărăşti nr. 4G, Mun. Câmpulung, jud. ARGEŞ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MOISE PAULA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.03.2017
CAEN2563 · Fabricarea uneltelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PCM TOOLING PROGRESS SRL după CUI 37252686 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
2.179.158 lei
-38.0% vs 2024
Profit net 2025
312.111 lei
-69.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.3%
Datorii / capital4.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 4.391.936 lei4,4 mil. lei20172018: 4.548.903 lei4,5 mil. lei20182019: 2.702.336 lei2,7 mil. lei20192020: 655.719 lei656K lei20202021: 835.045 lei835K lei20212022: 1.908.881 lei1,9 mil. lei20222023: 4.216.329 lei4,2 mil. lei20232024: 3.522.468 lei3,5 mil. lei20242025: 2.179.158 lei2,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.179.158 lei 312.111 lei 2
2024 3.522.468 lei 1.013.669 lei 2
2023 4.216.329 lei 1.151.417 lei 2
2022 1.908.881 lei 344.747 lei 2
2021 835.045 lei 42.055 lei 1
2020 655.719 lei 60.687 lei 2
2019 2.702.336 lei 607.183 lei 3
2018 4.548.903 lei 1.309.260 lei 2
2017 4.391.936 lei 1.367.607 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 83.988 lei 3 23 decembrie 2025 – 4 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 276 zile+178 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 445 zile+346 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,32%−14,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,85%−8,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,57×+0,47 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,89×+3,98 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 92,56%−4,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,35%−43,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 7,94%−44,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.089.579 lei−671.655 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,51×−1,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,4×−1.405,59 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 107 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 20,33%−31,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 28 din 77 firme active cu bilanț depus (CAEN 2563)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 107 firme active din sector
SectorCAEN 2563 · Fabricarea uneltelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PCM TOOLING PROGRESS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PCM TOOLING PROGRESS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PCM TOOLING PROGRESS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PCM TOOLING PROGRESS SRL, cu sediul în Mun. Câmpulung, are codul unic de înregistrare (CUI) 37252686, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000531036. Firma a fost înființată la data de 22 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea uneltelor (CAEN 2563).

La ultima verificare, PCM TOOLING PROGRESS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.179.158 lei și un rezultat net de 312.111 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PCM TOOLING PROGRESS SRL?

PCM TOOLING PROGRESS SRL (CUI 37252686) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PCM TOOLING PROGRESS SRL în sectorul său?

PCM TOOLING PROGRESS SRL ocupă locul 28 din 77 firme active cu bilanț depus în CAEN 2563 (Fabricarea uneltelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PCM TOOLING PROGRESS SRL față de firmele din același domeniu?

PCM TOOLING PROGRESS SRL este mai veche decât 54% dintre cele 107 firme active cu CAEN 2563.

Este PCM TOOLING PROGRESS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PCM TOOLING PROGRESS SRL (CUI 37252686) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PCM TOOLING PROGRESS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PCM TOOLING PROGRESS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PCM TOOLING PROGRESS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PCM TOOLING PROGRESS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PCM TOOLING PROGRESS SRL plătitoare de TVA?

Da, PCM TOOLING PROGRESS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PCM TOOLING PROGRESS SRL?

În anul 2025, PCM TOOLING PROGRESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.179.158 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PCM TOOLING PROGRESS SRL?

Firmoscop analizează PCM TOOLING PROGRESS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.