Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › CINIC STAMP SRL

CINIC STAMP SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sat Stăneşti Com. Corbi
CUI 38239260 · J03/2312/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CINIC STAMP SRL
Cod fiscal (CIF) RO38239260
Nr. Reg. Comerțului J03/2312/2017
Sediu social Str. Radu cel Mare nr. 128, Sat Stăneşti Com. Corbi, jud. ARGEŞ, 117291

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.09.2017
CAEN2573 · Fabricarea uneltelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CINIC STAMP SRL după CUI 38239260 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
354.228 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
35.780 lei
+30.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.1%
Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 78.643 lei79K lei20172018: 240.261 lei240K lei20182019: 285.890 lei286K lei20192020: 59.072 lei59K lei20202021: 185.422 lei185K lei20212022: 286.340 lei286K lei20222023: 334.796 lei335K lei20232024: 320.832 lei321K lei20242025: 354.228 lei354K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 354.228 lei 35.780 lei 2
2024 320.832 lei 27.518 lei 2
2023 334.796 lei 38.750 lei 1
2022 286.340 lei 52.539 lei 1
2021 185.422 lei -22.581 lei 1
2020 59.072 lei -11.966 lei 0
2019 285.890 lei 121.934 lei 1
2018 240.261 lei 95.724 lei 1
2017 78.643 lei 31.148 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 122 zile−40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 96 zile−25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,1%+1,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,57%−14,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,87×+0,4 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,15×−0,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,98%−6,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,24%+3,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,43%+14,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 177.114 lei+16.698 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,61×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,07×−4,56 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,83%+1,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32 din 89 firme active cu bilanț depus (CAEN 2573)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 206 firme active din sector
SectorCAEN 2573 · Fabricarea uneltelor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/2312/2017 → J03/2312/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/2312/2017 → J3/2312/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/2312/2017 → J03/2312/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CINIC STAMP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CINIC STAMP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CINIC STAMP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CINIC STAMP SRL, cu sediul în Sat Stăneşti Com. Corbi, are codul unic de înregistrare (CUI) 38239260, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/2312/2017. Firma a fost înființată la data de 19 septembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea uneltelor (CAEN 2573).

La ultima verificare, CINIC STAMP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 354.228 lei și un rezultat net de 35.780 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CINIC STAMP SRL?

CINIC STAMP SRL (CUI 38239260) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CINIC STAMP SRL în sectorul său?

CINIC STAMP SRL ocupă locul 32 din 89 firme active cu bilanț depus în CAEN 2573 (Fabricarea uneltelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CINIC STAMP SRL față de firmele din același domeniu?

CINIC STAMP SRL este mai veche decât 52% dintre cele 206 firme active cu CAEN 2573.

Este CINIC STAMP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CINIC STAMP SRL (CUI 38239260) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CINIC STAMP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CINIC STAMP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CINIC STAMP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CINIC STAMP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CINIC STAMP SRL plătitoare de TVA?

Da, CINIC STAMP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CINIC STAMP SRL?

În anul 2025, CINIC STAMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 354.228 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CINIC STAMP SRL?

Firmoscop analizează CINIC STAMP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.