Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › IANYS SRL

IANYS SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Călăraşi
CUI 3795475 · J51/362/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IANYS SRL
Cod fiscal (CIF) RO3795475
Nr. Reg. Comerțului J51/362/1993
Sediu social Str. Plevna nr. 216, Mun. Călăraşi, 910003
Telefon 0242314566

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PARIŞCU NICOLAE CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.04.1993
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IANYS SRL după CUI 3795475 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
31.513.562 lei
+23.0% vs 2024
Profit net 2025
1.653.885 lei
-17.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.2%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector23 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.142.092 lei20142015: 8.984.339 lei20152016: 10.823.729 lei20162017: 8.699.643 lei20172018: 9.350.741 lei20182019: 11.486.389 lei20192020: 15.035.772 lei20202021: 19.943.523 lei20212022: 24.638.891 lei20222023: 21.706.612 lei20232024: 25.712.897 lei20242025: 31.513.562 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 31.513.562 lei 1.653.885 lei 23
2024 25.712.897 lei 2.012.474 lei 23
2023 21.706.612 lei 1.369.074 lei 21
2022 24.638.891 lei 1.473.127 lei 19
2021 19.943.523 lei 1.083.132 lei 17
2020 15.035.772 lei 918.737 lei 19
2019 11.486.389 lei 90.745 lei 19
2018 9.350.741 lei 125.587 lei 18
2017 8.699.643 lei 64.832 lei 19
2016 10.823.729 lei 105.725 lei 25
2015 8.984.339 lei 194.992 lei 26
2014 6.142.092 lei 109.147 lei 21
2013 5.776.931 lei 3.425 lei 19
2012 5.398.971 lei 5.326 lei 21
2011 5.283.520 lei 11.711 lei 25
2010 4.637.669 lei 20.102 lei 17
2009 2.440.936 lei 26.270 lei 11
2008 2.032.907 lei 79.575 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 109 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,25%−2,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,94% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,89× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,12× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 19,79%−9,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,31%−4,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,06% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.370.155 lei+252.203 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,77× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5.826,13×+5.377,71 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,56%−2,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 369 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 74.240 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IANYS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IANYS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IANYS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IANYS SRL, cu sediul în Mun. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 3795475, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/362/1993. Firma a fost înființată la data de 22 aprilie 1993 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, IANYS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 31.513.562 lei și un rezultat net de 1.653.885 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IANYS SRL?

IANYS SRL (CUI 3795475) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IANYS SRL în sectorul său?

IANYS SRL ocupă locul 369 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IANYS SRL față de firmele din același domeniu?

IANYS SRL este mai veche decât 99% dintre cele 74.240 firme active cu CAEN 4941.

Este IANYS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IANYS SRL (CUI 3795475) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IANYS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IANYS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IANYS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IANYS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IANYS SRL plătitoare de TVA?

Da, IANYS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IANYS SRL?

În anul 2025, IANYS SRL a raportat o cifră de afaceri de 31.513.562 lei și un număr mediu de 23 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IANYS SRL?

Firmoscop analizează IANYS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.