Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.

IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Păcurile Com. Căneşti
CUI 38927137 · J10/210/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38927137
Nr. Reg. Comerțului J10/210/2018
Sediu social Str. PRINCIPALĂ nr. 4, Sat Păcurile Com. Căneşti, jud. BUZĂU, 127138

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

IAMANDIU GEORGICĂ-CIPRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.02.2018
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. după CUI 38927137 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.010.864 lei
-60.0% vs 2024
Profit net 2025
-273.635 lei
-133.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-27.1%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 5.960 lei5.960 lei20182019: 263.233 lei263K lei20192020: 368.936 lei369K lei20202021: 481.979 lei482K lei20212022: 760.762 lei761K lei20222023: 1.175.834 lei1,2 mil. lei20232024: 2.502.234 lei2,5 mil. lei20242025: 1.010.864 lei1,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.010.864 lei -273.635 lei 3
2024 2.502.234 lei 820.826 lei 1
2023 1.175.834 lei 408.740 lei 2
2022 760.762 lei 157.443 lei 2
2021 481.979 lei 62.601 lei 1
2020 368.936 lei 105.458 lei 1
2019 263.233 lei 16.104 lei 1
2018 5.960 lei -139.663 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 133 zile+113 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 zile+52 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -27,07%−59,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,59%+21,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,27×−8,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×+0,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -32,74%−90,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -22,72%−75,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,41%−21,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 336.955 lei−2.165.279 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,84×−0,76 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 77,01× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -21,3%−76,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.021 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 67.213 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Păcurile Com. Căneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38927137, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/210/2018. Firma a fost înființată la data de 26 februarie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.010.864 lei și un rezultat net de -273.635 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.?

IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. (CUI 38927137) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 4.021 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 49% dintre cele 67.213 firme active cu CAEN 4120.

Este IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. (CUI 38927137) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.010.864 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.