Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › PERFORMANCE FULGER S.R.L.

PERFORMANCE FULGER S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sat Păuneşti Com. Păuneşti
CUI 40089547 · J2018000886399
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PERFORMANCE FULGER S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40089547
Nr. Reg. Comerțului J2018000886399
Sediu social TINERETULUI nr. FN, Sat Păuneşti Com. Păuneşti, jud. VRANCEA, 627260
Telefon 0768752133

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUNTEANU COSTEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.11.2018
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PERFORMANCE FULGER S.R.L. după CUI 40089547 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.203.487 lei
+84.0% vs 2024
Profit net 2025
1.368.364 lei
+40.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă32.6%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 291.300 lei291K lei20192020: 354.269 lei354K lei20202021: 1.037.083 lei1,0 mil. lei20212022: 319.334 lei319K lei20222023: 533.485 lei533K lei20232024: 2.280.894 lei2,3 mil. lei20242025: 4.203.487 lei4,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.203.487 lei 1.368.364 lei 12
2024 2.280.894 lei 977.275 lei 6
2023 533.485 lei 251.102 lei 4
2022 319.334 lei 6.680 lei 4
2021 1.037.083 lei 33.819 lei 6
2020 354.269 lei 2.217 lei 5
2019 291.300 lei 215.751 lei 3
2018 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 132 zile−25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 108 zile−89 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,55%−10,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,22%+2,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,91×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,09×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,64%−1,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,13%−2,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,78%−2,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 350.291 lei−29.858 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,1×−536,88 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 51 zile+50 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 57,52%−24,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.465 din 19.970 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 32.305 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2025)2.136.845 lei

Autorități: MUNICIPIUL ADJUD

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2025)165.000 lei

Cumpărători: SPITALUL MUNICIPAL ADJUD, MUNICIPIUL ADJUD (CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI ADJUD), Comuna Lopatari (Primaria Comunei Lopatari)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume21
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PERFORMANCE FULGER S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PERFORMANCE FULGER S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PERFORMANCE FULGER S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PERFORMANCE FULGER S.R.L., cu sediul în Sat Păuneşti Com. Păuneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40089547, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000886399. Firma a fost înființată la data de 1 noiembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, PERFORMANCE FULGER S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.203.487 lei și un rezultat net de 1.368.364 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PERFORMANCE FULGER S.R.L.?

PERFORMANCE FULGER S.R.L. (CUI 40089547) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PERFORMANCE FULGER S.R.L. în sectorul său?

PERFORMANCE FULGER S.R.L. ocupă locul 2.465 din 19.970 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PERFORMANCE FULGER S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PERFORMANCE FULGER S.R.L. este mai veche decât 67% dintre cele 32.305 firme active cu CAEN 4100.

Este PERFORMANCE FULGER S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PERFORMANCE FULGER S.R.L. (CUI 40089547) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PERFORMANCE FULGER S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PERFORMANCE FULGER S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PERFORMANCE FULGER S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PERFORMANCE FULGER S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PERFORMANCE FULGER S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PERFORMANCE FULGER S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PERFORMANCE FULGER S.R.L.?

În anul 2025, PERFORMANCE FULGER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.203.487 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PERFORMANCE FULGER S.R.L.?

Firmoscop analizează PERFORMANCE FULGER S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.