Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.

LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 40912111 · J2019004518408
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40912111
Nr. Reg. Comerțului J2019004518408
Sediu social 13 Septembrie nr. 90, et. 1, BIROU 1.02, CAMERA 2, Bucureşti Sectorul 5, 50726

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

LUPȘĂ IONUȚ · administratorLUPŞA VANDA - MONICA · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7491 · Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. după CUI 40912111 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
832.431 lei
+51,0% vs 2024
Profit net 2025
180.395 lei
-5,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.7%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 58.037 lei58K lei20192020: 187.683 lei188K lei20202021: 193.001 lei193K lei20212022: 144.910 lei145K lei20222023: 365.997 lei366K lei20232024: 551.260 lei551K lei20242025: 832.431 lei832K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 832.431 lei 180.395 lei 1
2024 551.260 lei 191.204 lei 1
2023 365.997 lei 135.810 lei 1
2022 144.910 lei 29.608 lei 1
2021 193.001 lei 65.387 lei 1
2020 187.683 lei 110.938 lei 1
2019 58.037 lei 39.348 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 17 zile−72 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 78 de zile+30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,67%−13,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,75%−23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,97×+3,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2×−0,46 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 91,13%−2,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 75,87%+19,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,25%+22,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 832.431 lei+281.171 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,5×+1,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 34,07%−23,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7 din 54 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7491)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 95 de firme active din sector
SectorCAEN 7491 · Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024–2026)4.115 lei

Cumpărători: Muzeul Judetean de Istorie si Arheologie Prahova, CASA DE CULTURA PLOPENI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40912111, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019004518408. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing (CAEN 7491).

La ultima verificare, LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 832.431 lei și un rezultat net de 180.395 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.?

LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. (CUI 40912111) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. în sectorul său?

LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. ocupă locul 7 din 54 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7491 (Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. este mai veche decât 63% dintre cele 95 de firme active cu CAEN 7491.

Este LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. (CUI 40912111) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.?

În anul 2025, LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 832.431 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L.?

Firmoscop analizează LUPŞA ŞI ASOCIAŢII S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7491 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.